Alza.cz: S napětím čekáme, zda si někdo za bitcoiny nekoupí Teslu


14:16 • 26. června 2017

Tagy: Bitcoin, Kryptoměna, FinTech, Alza

Češi mají o placení bitcoiny největší zájem. Průměrná platba prostřednictvím této kryptoměny dosahuje několikanásobku běžné průměrné objednávky. V rozhovoru pro server Roklen24 to řekl Igor Pauer, E-commerce Business Director společnosti Alza.cz. Co nejvíce fanoušci BTC nakupují? A které další digitální měny má v hledáčku největší český e-shop?

V polovině letošního května společnost Alza zavedla možnost platby v bitcoinech. Mnozí čeští odborníci na kryptoměny to označili doslova za milník domácího prostředí (viz zde). Co Vás k tomuto kroku vlastně vedlo? 

To je jednoduché – Alza je a vždy byla známá svou orientací na zákazníka a možnost platby prostřednictvím bitcoinů si vyžádali právě naši zákazníci.

Jak byste po zhruba měsíci ohodnotili fungování plateb v bitcoinech? Především by nás zajímal rozdíl mezi Českou republikou a dalšími evropskými regiony, které spadají do působení společnosti Alza. Kde evidujete větší zájem – v ČR, nebo v zahraničí?

Procentuálně je největší zájem o bitcoiny v ČR, avšak v absolutní hodnotě převažuje samozřejmě zahraničí. Zajímavostí je, že platby prostřednictvím bitcoinů nejsou koncentrované do jediné země nebo regionu, ale jsou poměrně pravidelně rozložené do celé Evropy.

Jaký je dosavadní počet bitcoinových transakcí jak v Čechách, tak i v zahraničí? A jaké velikosti dosahují obraty, případně průměrné objednávky? 

Přesná čísla bohužel nemůžeme poskytnout, pro představu však postačí uvést, že se jedná o tisíce transakcí s obratem v řádech milionů korun. Průměrná objednávka je momentálně ve výši skoro 8000 Kč (několikanásobek běžné průměrné objednávky), největší objednávka pak byla ve výši 560 tisíc Kč. S napětím čekáme, zda si někdo za bitcoiny nekoupí Teslu :)

 

Existuje nějaké specifické zboží, které fanoušci bitcoinu nakupují nejvíce? Jako první člověka pravděpodobně napadne příslušenství pro PC, především komponenty potřebné pro těžbu kryptoměn.

Ano, jsou to komponenty pro těžbu kryptoměn. Vzhledem k současné situaci na trhu digitálních měn, cenách elektrické energie v Evropě a konkrétní skladbě těchto objednávek, zákazníci zřejmě tyto komponenty používají spíše k těžbě jiných kryptoměn než BTC (zřejmě LTC nebo Ethereum).

Vzhledem k tomu, že všeobecné povědomí o kryptoměnách celosvětově roste, uvažujete o zavedení plateb v dalších altcoinech? Pokud ano, o jaké jde? A šlo by opět o celoevropský krok, nebo byste z hlediska jednotlivých zemí byli vybíraví na základě klientské základny?

Ano, na zavedení možnosti platby v jiných kryptoměnách intenzivně pracujeme. Předběžně se jedná o Litecoin a Ethereum, ale budeme se snažit umožnit platit co nejširším spektrem kryptoměn tak, abychom maximálně vyšli vstříc zákazníkům. Bude se jednat o celoevropský krok.

Roklen24 pro Vás připravuje další rozhovor se zástupci společnosti Alza. Tentokrát se bude týkat nově rozjetého prodeje elektromobilů značky Tesla.

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něho byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Top zprávy
Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.