USA kritizují Rusko za blokování sítě LinkedIn


10:12 • 18. listopadu 2016

Tagy: Rusko, LinkedIn

Spojené státy kritizují rozhodnutí ruského regulačního úřadu Roskomnadzor blokovat internetové stránky sociální sítě LinkedIn. Cenzura portálu pro navazování profesních kontaktů, který podle Roskomnadzoru porušuje zákon o uchovávání dat, začala ve čtvrtek. Moskva tvrdí, že se tak děje v souladu se zákonem.

„Spojené státy jsou hluboce znepokojeny,“ tlumočilo názor Washingtonu americké velvyslanectví v Moskvě. „Vyzýváme Rusko, aby okamžitě obnovilo přístup na LinkedIn,“ dodala ambasáda.

Poskytovatelé internetového připojení na žádost Roskomnadzoru přístup na LinkedIn blokují od čtvrtka, ačkoli moskevský soud rozhodl o odpojení už v srpnu. Rozhodnutí však nevstoupilo v platnost, protože společnost se proti němu odvolala. Minulý týden ale verdikt potvrdil odvolací soud, Roskomnadzor následně vyzval internetové providery o blokování LinkedIn.

Problém sítě spočívá v zákonu, který až do nynějška nebyl uplatněn a který požaduje, aby internetové stránky uchovávaly osobní údaje ruských občanů pouze na ruských serverech. Kritici právní předpis považují za útok na sociální sítě v Rusku, které v posledních letech stále více zpřísňuje kontrolu nad internetem.

RSS


Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.