Americká jízda pokračuje, slušná čísla hlásí také Goldmani


AKTUALIZOVÁNO 14:47 14:00 • 18. října 2016

Tagy: Goldman Sachs, výsledky, Banky, USA

AKTUALIZOVÁNO – Americká investiční banka Goldman Sachs hlásí dobrá čísla za letošní třetí čtvrtletí, kterými lehce překonala odhady analytiků. Výsledky podpořil vysoký růst příjmů z obchodování. ​Banka zaznamenala upravený zisk 4,88 dolaru na akcii, zatímco trh čekal jen 3,82 dolaru. Akcie banky reagovaly v premarketu na čtvrtletní výsledky růstem.

Goldman Sachs ve 3. čtvrtletí utržila 8,17 miliardy dolarů, zatímco analytici Thomson Reuters počítali s 7,42 miliardy dolarů. Banka vykázala zisk 2,09 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 47 procent.

„Zaznamenali jsme solidní výkon napříč franšízou, který pomohl vyrovnat typickou sezonní slabost,“ uvedl generální ředitel banky Lloyd Blankfein.

Finanční sektor zaznamenal v průběhu posledních tří měsíců druhý nejlepší výsledek v rámci indexu S&P 500. Celý rok ale bojoval s mírným ekonomickým růstem, očekáváním růstu úrokových sazeb a jedním z nejhorších startů amerického akciového trhu.

Wall Street vidí na kapitálových trzích další známky rostoucí aktivity. Dobrá čísla reportovaly také další banky – JPMorgan Chase, Citigroup a Bank of America.

Příjmy bank z obchodů, především s dluhopisy, podpořilo rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii, ale i nejistota kolem dalšího vývoje měnové politiky v USA a dalších zemích.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
Goldman Sachs Group

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.