Wall Street končí úspěšný rok poklesem, padla potřetí v řade


AKTUALIZOVÁNO 22:46 22:31 • 30. prosince 2016

Tagy: Wall Street, americké akcie

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy končí poslední obchodní den v roce poklesem. Magickou hranici 20 tisíc bodů tak Dow Jones letos nepokořil, zpevnil o více než 13 procent. Širší index S&P 500 za celý rok přidal 9,5 procenta a index technologického trhu Nasdaq rostl o 7,5 procenta. 

Tři hlavní indexy dnes oslabily potřetí v řadě, což se stalo poprvé od 4. listopadu. Wall Street padla poté, co investoři spekulovali na to, že ke konci roku bude uzavřena řada příkazů k prodeji. Art Cashin z UBS dodal, že se jednalo o zhruba 1,2 miliardy dolarů.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes odepsal 0,29 procenta na 19 762,60 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,46 procenta na 2238,83 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se snížil o 0,90 procenta na 5383,12 bodu.

Investoři se již dívají do nového roku, podle Kevina Mahna z Hennion & Walsh Asset Management budou optimističtější. Je ale možné, že některé ze zisků následujícího roku už bylo zahrnuto na Wall Street letos.

Mahn dodal, že s větrem v zádech z roku 2016 míří mnoho investorů do nového roku na opakující se vlně důvěry, a to s respektem k ekonomickému růstu a růstu akciových trhů v určitých sektorech USA. To vše by mohlo vést k velmi atraktivními roku, poznamenal Mahn.

Wall Street rostla výrazně poté, co miliardář a realitní magnát Donald Trump v prezidentských volbách, které se konaly 8. listopadu, porazil bývalou první dámu Hillary Clintonovou. Panuje optimismus, že Trumpovy plány na snižování daní a zvyšování výdajů na infrastrukturu podpoří hospodářský růst.

 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.