Bitcoin pokořil 1400 dolarů. Pomohli mu Japonci i velcí investoři


10:30 • 2. května 2017

Tagy: Bitcoin, Kryptoměna, FinTech, Japonsko

Bitcoin pokořil další zlomovou hranici. Díky včerejšímu více jak 5% růstu si připsal nový rekord na 1422,22 dolarech, který byl dnes posunut na 1430,31 dolarů. Co stálo za tímto posunem? Odpověď hledejte například v Zemi vycházejícího slunce.

Podle Alexe Sunnarborga, analytika z CoinDesk, se včerejší „spike“ dá přisoudit celosvětovému nárůstu objemu obchodovaných bitcoinů, přičemž lídrem bylo Japonsko, konkrétně japonská burza bitFlyer. Za posledních 24 hodin se Země vycházejícího slunce podílela na celkovém volume z více jak 52 %, hned v závěsu pak byli dolaroví obchodníci s více než 28 %.

„Nejsilnějším motorem aktuálního vývoje jsou institucionální investoři, kteří se začínají čím dál tím více zajímat o oblast kryptoměn,“ řekl pro server CNBC Brian Kelly, zakladatel společnosti Brian Kelly Capital, který před nedávnem založil fond zaměřující se právě na digitální aktiva. „Podle mě nepůjde čistě o zdroje určené ke spekulaci, jsou to reálné peníze, které v digitálním sektoru zůstanou a budou se podílet na formování jeho dalšího vývoje,“ dodal.

Bitcoin na cestě k rekordu? Nová naděje pro první BTC fond ožívá

Kelly zároveň podotkl, že jeho komentář vychází z konverzací, které v poslední době vedl především s institucionálními investory a dalšímu subjekty, které prý zvažují investice do bitcoinu. Z jejich rozhovorů zároveň vyplynulo, že obava z rozdělení kryptoměny na dvě (tzv. fork) postupně opadá, což rovněž pozitivně působí na její cenu.

 A nejde pouze o bitcoin, zájem je prý i o ethereum, které se stejně tak pohybuje poblíž svých historických maxim. Pokud chcete nakoupit jiné digitální měny, obvykle tak musíte učinit prostřednictvím bitcoinu, proto také roste jeho cena, vysvětlil Kelly.

Odvážná sázka: Bitcoin za 500 tisíc dolarů do roku 2030

Aktuálně se BTC, dle dat serveru CoinDesk, obchoduje kolem 1425 dolarů za kus. Dosavadní rekord a zároveň high dnešního dne byl posunut na 1430,31 dolarů.

 

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něho byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.