ČEZ po výsledcích posílil, Pegas na vrcholu


17:36 • 11. srpna 2015

Tagy: ČEZ, Pegas Nonwovens, pražská burza

Index pražské burzy PX dnes skončil mírně v negativním pásmu, převážně díky poklesům rakouských titulů VIG a Erste. Naopak velmi dobře si vedly akcie ryze české. ČEZ si po výsledcích za 2Q15, které předčily očekávání analytiků, připsal 0,69 % a zakončil seanci na 582,5 koruny. Také zobchodovaný objem 550 tisíc kusů se řadí k těm lepším. Komerční banka se vůbec nenechala inspirovat oslabením evropského bankovního sektoru a připsala si zisk silných 1,48 %, aby uzavřela přesně na 5500 korunách.

Pegas dnes otestoval svá historická maxima 845 korun poté, co společnost oznámila zpětný odkup vlastních akcií do výše 5 % akciového kapitálu, což činí přibližně 460 tisíc akcií. Maximální cenu akcie společnost stanovila na 1000 korun. Akcie Pegas nakonec uzavřely den na 830 korunách se ziskem 0,63 %.

Unipetrol také zpevnil a opět „zkusil“ prolomit hranici 190 korun, kde však opět operoval domácí prodejce. Klesající ceny ropy (dnes -4 %) společnosti prospívají, neboť firmě zvedají rafinační marže. Dnešní celkový objem 530 milionů korun se již přiblížil dlouhodobému průměru a nejvíce se zobchodovalo akcií ČEZ a sice za 330 milionů korun.

Okolní trhy zakončily den také v negativním pásmu. Maďarské akcie odepsaly po silném propadu akcií MOL (-2,5 %) celkově 1,2 %, polské díky ziskům ropných firem PKN a LOTOS uzavřely den pouze v mírné ztrátě 0,2 %.  

Napsat autorovi RSS

Kariéru začal v brokerské společnosti Zvěřina & Bělohlávek, kde se zaměřoval na přímé obchody, poté nastoupil do IKS Komerční banky na pozici specialisty na zahraniční cenné papíry. Další zkušenosti nabral v ING Barings/Bank, kde se zaměřil na sales pro lokální institucionální klientelu a následně se stal i tvůrcem trhu na nejobchodovanějších akciích na Burze cenných papírů Praha. Po pěti letech přešel do Patria Finance, kde 10 let pracoval jako salesman pro akcie centrální Evropy, jak pro lokální instituce tak i pro londýnské investiční a brokerské domy. Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
ČEZ

;

PEGAS

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.