Kdo je nejcitovanějším českým ekonomem?


12:28 • 12. září 2017

Tagy: Ekonomika, ČR

Který český ekonom je nejcitovanější? A které české ekonomické instituce patří do žebříčku TOP 25 %? Odpověď nabízí databáze IDEAS.

Databáze IDEAS pravidelně aktualizuje nejcitovanější české ekonomy a instituce. Tento průzkum probíhá v rámci registrace žebříčku RePEc, v případě institucí pak jde o EDIRC. Řazení probíhá dle agregovaných kritérií, přičemž průměrné skóre je určeno prostřednictvím harmonizovaného průměru každého kritéria, kam spadá například počet citací, stažení prací a počet zhlédnutí abstraktů (více zde).

Nejedná se o kompletní seznam všech českých ekonomů. V kategorii TOP českých ekonomů jde o odborníky, kteří jsou registrovaní a pracují (alespoň částečně) na českých pracovištích.  Nejsou tedy začleněni ti, kteří působí pouze na zahraničních institucí. Naopak, žebříček zahrnuje i zahraniční odborníky působící v České republice. 

A jaké je dle serveru IDEAS pořadí v případě institucí? Aktuálně se největšímu zájmu těší CERGE-EI, ihned po něm pak Institut ekonomických studií na Karlově univerzitě (IES)* a Česká národní banka.

V případě nejcitovanější ekonomů patří první místo Tomášovi Havránkovi, který působí v rámci IES na katedře makroekonomie a ekonometrie a poté i v ČNB. Druhá příčka patří Janu Švejnarovi z CERGE-EI, třetí pak Romanovi Horváthovi, rovněž z IES (katedra evropské ekonomické integrace a hospodářské politiky).

Tomáš Havránek navíc drží sedmé místo mezi top mladými ekonomy na světě (viz zde).

*IES vystudoval ekonom skupiny Roklen Michal Šoltés, který je aktuálně doktorandem na  CERGE-EI.

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něho byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.