V Kábulu útočil atentátník, hlášeno je několik obětí


07:43 • 19. dubna 2016

Tagy: Afghánistán, neštěstí

AKTUALIZOVÁNO – Dnešní výbuch v centru Kábulu si vyžádal několik mrtvých a zraněných. Podle agentury Reuters to bez dalšího upřesnění oznámil afghánský prezident Ašraf Ghaní. Arabská zpravodajská stanice Al-Džazíra s odvoláním na policii uvedla, že v blízkosti ministerstva obrany se odpálil sebevražedný atentátník v autě. Ve čtvrti, kde se incident stal, sídlí řada vládních a diplomatických úřadů, mimo jiné velvyslanectví USA či mise zahraniční koalice působící v zemi pod vedením Severoatlantické aliance.

„Z policejních zdrojů víme, že to byl sebevražedný atentátník, který řídil vůz s trhavinami. Jeho cílem byl konvoj afghánské armády nedaleko budovy ministerstva obrany,“ uvedla Al-Džazíra. Svědci po výbuchu podle televize hlásili střelbu. „Afghánská policie se domnívá, že v jedné z okolních budov by mohlo být několik útočníků,“ dodala stanice.

Úřad prezidenta Ghaního útok tvrdě odsoudil. Jedna z nemocnic v metropoli oznámila, že přijala osm lehce zraněných vojáků.

Výbuch se stal v době, kdy v afghánské metropoli míří mnoho lidí v ranních hodinách do práce. Došlo k ní týden poté, co radikální islamistické hnutí Taliban oznámilo svou „jarní ofenzívu“ proti vládě a jejím zahraničním spojencům.

 

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.