Ševčíková: Nenapravitelná chyba? Imigrační politika

18:42 20. ledna 2016

Bude naplněn Brexit? Jak kritické by to mělo dopady? Čí lobby stojí za Davidem Cameronem? Řecko se vytratilo z médií, jeho problémy ale vyřešeny nejsou. Využije imigrační krizi k získání dalších peněz z EU? Jaké plány má s Řeckem Německo a jak by se mělo postavit k přílivu uprchlíků? „Evropa je dlouhodobě chycena v nefunkčním trojúhelníku,“ říká v rozhovoru pro Roklen24 ekonomka Michaela Ševčíková.

Přejít na diskusi

Nenechte si ujít


Tomský: Sorosovo přání je nesmysl, brexit bude

21:01 28. června 2017

Evropská unie trvá na tom, že pro unijní občany v Británii by měla platit stejná pravidla jako na území EU – to samozřejmě napadá britskou suverenitu. EU bude dělat Británii ohromné potíže. Vztah Británie a EU se vyhrocuje. Důvod? Zákulisí britského referenda komentuje politolog, nakladatel a euroskeptik Alexander Tomský, který do Británie emigroval v roce 1967. 

Sázíme na digitální komiks, potenciál je obrovský, říkají tvůrci NANITS

14:44 2. srpna 2017

Českem prošla vlna komiksů, které byly pro intelektuální publikum. Byly hodně experimentální nebo undergroundové. My chceme zdejšímu publiku nabídnout kvalitní český komiks v digitální podobě. Serveru Roklen24 to řekl Michael Petrus, kreativní ředitel projektu Nanits Universe. 

David Sedláček (ČVUT): Tahounem virtuální reality je Průmysl 4.0

21:02 6. července 2017

Cílem Evropské kosmické agentury (ESA) je cesta na Měsíc a vybudování tamní základny pomocí 3D tisku. My jsme pro ni vytvořili virtuální program, který celý průběh cesty přiblíží – stavbu rakety, samotný let, sbírání vzorků hornin a výzkum. Jaký je rozdíl mezi virtuální a rozšířenou realitou prozrazuje David Sedláček z katedry počítačové grafiky a interakce (FEL, ČVUT).

Další videa


Foodgroot je Googlem pro potraviny a metlou nekvality jako Uber

16:23 25. dubna 2018

Vyfotíte si čárový kód šesti jogurtů, zadáte osobní filtry. Dva jogurty třeba vypadnout a zbylé čtyři se seřadí dle kvality. Politici nemají v ruce nic, čím by mohli ovlivnit kvalitu potravin, existuje spousta fíglů, jak legislativě uhnout. Podívejte se, co tady politici udělali za dvacet let s mafiánskými taxikáři a co s nimi udělal Uber za čtvrt roku. To je zhruba princip digitalizace. Když zpřístupníte data, posílíte tím spotřebitele, říká zakladatel projektu Foodgroot Petr Václavek. 

Kučera (Hays): Lidé chybí všude. Neříkejme „stop imigraci“

19:00 13. dubna 2018

Nedostává se nám specialistů v IT nebo lidí ve zdravotnictví, ale stále říkáme stop imigraci. To je jedna věc, bez které se česká ekonomika nepohne. Ve video rozhovoru to pro server Roklen24 říká ředitel personálně poradenské agentury Hays Česká republika Ladislav Kučera. 

Sven Subotič: Je nesporné, že vláda USA drží ,,Zuckovo dítě“ v šachu

22:14 12. dubna 2018

Mám pocit, že řadu běžných uživatelů odpovědi ze strany Marka Zuckerberga příliš neuspokojí. Jeho mnohdy nervózní řeč těla doprovázená některými neurčitými odpověďmi odkazující se převážně na jeho tým, který vše zanalyzuje či prošetří, není zrovna nejlepší vizitkou. Skandál ,,Cambrige Analytica“ odhalil, v jaké době sledování našich internetových stop žijeme. Naše osobní data se za nemalé peníze poskytují pro nejrůznější účely třetím stranám. Můžeme se dočkat i toho, že státy značně zregulují…

Pavol Krúpa: Arca Capital chce v Borussii Dortmund až 10 procent

19:21 10. dubna 2018

Arca Capital investovala do slavného německého klubu Borussia Dortmund, jehož akcie jsou obchodovány na burze, zhruba devět milionů eur. Klub má dobré PR, dobrou značku, nepůsobí kontroverzně a je oblíbený mezi fanoušky. Serveru Roklen24 to řekl zakladatel a spolumajitel Arca Capital Pavol Krúpa. Jakou souvislost má tato investice s těžbou lithia v Česku?

Šéf IEA Fatih Birol: LNG je šancí pro Trumpa a Čínu

18:15 7. dubna 2018

Obchodní spory mezi zeměmi zde byly vždy. A jsem si jistý, že ani současná obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou nebude tou poslední. Vidím ale i opačný trend. Čína totiž začala uvažovat o dovozu amerického zkapalněného zemního plynu (LNG), a to porpvé za několik desetiletí. To je dobrá zpráva pro Čínu, protože dovozem LNG může nahradit uhlí zemním plynem, což by snížilo emise oxidu uhličitého a také snížilo znečištění ovzduší v zemi. V exkluzivním video rozhovoru to pro server Roklen24…

Originální česká byznys móda? Mladí mění paradigma

13:18 29. března 2018

Asi jako každý, kdo se pokoušel dovážet z Asie, jsem narazil na bariéry, a to nejen komunikační, ale zejména logistické. Výroba v Česku je naopak výhodná hned z několika důvodů, říká zakladatel a CEO značky Live Sweaters Michal Richter. Více o budování značky oblečení a propagaci na Instagramu se dozvíte ve videu.

Zhodnocení stovky procent? Investujte do Franze Josefa či Rašína

12:54 26. března 2018

Asiaté jdou po velkých kusech zlata, naši klienty preferují vzácné kusy v jednom či dvou vyhotoveních. Totální rekordy v prodeji vzácných numizmatických předmětů jsme lámali milý rok, dvě mince z období první republiky se prodaly přibližně za 18 milionů korun. Typicky se mince z top segmentu prodávají okolo tří až čtyř milionů, říká k situaci na trhu spoluzakladatel aukčního domu Macho & Chlapovič Elizej Macho. Jaké příležitosti nabízí numizmatika?

Budoucnost ČSOB? S roboty máme dobrou zkušenost

18:11 23. března 2018

Mobil se stane klíčovou destinací pro poskytování našich služeb. S roboty máme dobrou zkušenost. Zapojili jsme je zatím do rutinních činností. Další nové technologie představí zaměstnancům i kolemjdoucím naše Surfstudio. Také zde pořádáme třeba projektový den, kdy naši projektoví manažeři prezentují, na čem pracují, říká člen představenstva ČSOB Marek Ditz, který vede projekt Transformace. Jaká bude ČSOB za 10 let?

Tisíce akcí ročně a silný network. I to je kus magie Impact Hubu

18:30 17. března 2018

Úspěch začíná dobrou kávou a rychlým internetem. Máme přes 600 členů. Ročně hostíme asi 600 velkých akcí a několik tisíc malých. Snažíme se být v kontaktu a vyjít vstříc. Otevíráme už osmý akcelerátor. Chceme být místem, kde posunete svůj projekt z místa A do místa B, říká jeden ze zakladatelů českého Impact Hubu Petr Vítek. Proč být v Impact Hubu a s jakými startupisty se tam potkáte?

Jak zpeněžit Instagram? „Podpoř značky & vydělej si!“

12:59 13. března 2018

Jak na influencery? Prohledáte sítě, pár jich najdete, obepisujete, pár se jich ozve a s některými z nich se možná i sejdete. Pak zkusíte ladit společné představy o kampani a nakonec se ještě budete dohadovat o podmínkách spolupráce. To celé trvá poměrně dlouho. My jsme tím dříve trávili stovky hodin. Řešení? Naše nová aplikace Reward, říka spoluzakladatel a CEO digitální agentury Flow Media Jakub Rož.

Využíváte Uber? Zkuste sdílení stanu, lyží či dronu

13:08 7. března 2018

Půjčit si přes nás můžete nářadí, lyže, stan nebo šaty. Za necelý rok fungování jsme řešili jen jedno drobné poškození. Už před oficiálním spuštěním SharyGo jsme se bavili s investorem Janem Zadákem. Ambiciózních plánů ale máme stále hodně. Do konce roku bychom například chtěli mít v databázi 120 000 předmětů k zapůjčení, říká CEO a zakladatel startupu SharyGo Dan Erlebach. Jak získat hned v začátcích klíčové investory?

Padělatele stále víc láká dvoutisícovka

17:07 5. března 2018

V Česku byly loni nejčastěji padělány tísícovky. Na druhou příčku se nově místo pětistovek dostaly dvoutisícovky. Ty jsou dnes více v oběhu a obchody je běžně přijímají. Padělatelé u nás ale nejsou příliš sofistikovaní, tisknou na obyčejných inkoustových nebo laserových tiskárnách, říká pro Roklen24 člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda. V květnu uvede centrální banka 100 a 200korunové bankovky s novými bezpečnostními prvky. Co se změní? Sledujete ve videorozhovor. 

Všechna videa

comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.