ČNB zveřejní objem lednových intervencí. Dočkáme se rekordu?


08:07 • 7. března 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, USDCZK, EURUSD

Koruna i dnes pokračuje v klidovém režimu a obchoduje se na úrovni 27,00 EURCZK. Dolar neudržel zelenou ze závěru minulého týdne a během včerejšího dne oslaboval. Momentálně se obchoduje za 25,51 USDCZK. Dnes nás čekají devizové rezervy ČNB společně s objemem lednových intervencí na koruně.

V eurozóně jsme se včera dočkali výsledků maloobchodních tržeb měřené indexem PMI, které za únor meziměsíčně klesly o 0,2 bodů, což signalizuje malou stagnaci tohoto sektoru. Tržby za únor klesly i meziročně, o což se nejvíce zasloužil prudký pokles maloobchodních tržeb v Itálii. Nejvíce se daří Německu a Francii, jejichž maloobchodní tržby meziměsíčně rostou již několik měsíců po sobě a jejich tempo růstu bylo v únoru nejrychlejší od září 2016.

Dnes nás čeká důležitý údaj z domácí ekonomiky, konkrétně zásoba devizových rezerv, která vyjde společně s lednovým objemem intervencí na koruně.Ten by vzhledem k tehdejší víře spekulantů ohledně dřívějšího ukončení intervenčního závazku (v souvislosti s dosažením inflačního cíle na 2 %) mohl dosáhnout rekordních hodnot. V eurozóně se pak dočkáme meziroční změny HDP a v USA stojí za zmínku obchodní bilance.

Měnový pár EURCZK by se dnes měl i nadále držet v pásmu 27,01 až 27,04. Korunu dnes vůči dolaru vidíme v pásmu 25,401 – 25,604 USD/CZK.

V USA byly včera zveřejněny výsledky továrních zakázek, které za únor vzrostly o 1,2 %. V porovnání se stejným obdobím v loňském roce vzrostly o 5,5 %. Tento pozitivní vývoj by mohl podpořit dolar a dostat ho dnes zpět do zelených čísel.

Dolar během včerejšího dne neudržel zelenou z konce týdne a oslabil až o -0,24 %. V odpoledních hodinách ho nezachránily ani pozitivní výsledky továrních zakázek.

Dnes tedy vidíme měnový pár EURUSD v pásmu 1,0599 – 1,0703. Aktuálně se obchoduje na úrovni 1,0584 EURUSD.

RSS

Trader RoklenPřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

USD/CZK

;

EUR/USD

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.