Americké akcie kvůli výprodeji technologií obnovily propad


22:30 • 29. června 2017

Americký akciový trh po středečním oživení dnes znovu výrazně oslabil a jeho hlavní indexy zaznamenaly nejhlubší jednodenní ztrátu za zhruba šest týdnů. Investoři obnovili výprodej technologických akcií, který začal v minulých týdnech.

Dow Jonesův index akcií třiceti předních amerických podniků v závěru klesl o 0,78 procenta na 21.287,03 bodu a širší index S&P 500 oslabil o 0,86 procenta na 2419,72 bodu. Index trhu Nasdaq, na němž dominují technologické akcie, skončil na 6144,35 bodu se ztrátou 1,44 procenta.

Technologický sektor, který donedávna táhl letošní letošní nárůst indexu S&P 500, dnes celkově oslabil o více než dvě procenta. Stáhl je pokles největších titulů jako Apple a Microsoft.

Zisky z 11 sektorů trhu zaznamenaly jen finance a energetika. Investoři se zčásti přesouvali k akciím, které letos zatím zaostávaly. Trh je nyní blízko rekordů a bez výrazného podnětu k dalšímu vzestupu budou investoři víceméně jen upravovat pozice, řekl agentuře Reuters Peter Kenny z newyorské firmy Global Markets Advisory Group.

Euro dnes ve vyhlídkách na zpřísňování měnové politiky v eurozóně dál výrazně zpevnilo a v silném růstu pokračovalo už třetí den. Jeho kurz vůči dolaru vystoupil poprvé za 14 měsíců nad hranici 1,1444 USD a snahy Evropské centrální banky (ECB) zmírnit slova svého šéfa Maria Draghiho se na devizovém trhu nesetkaly s odezvou.

Euro ke konci obchodování vzrostlo o 0,6 procenta na 1,1444 USD. Dolarový index vůči koši šesti měn pod tlakem růstu eura oslabil o 0,5 procenta na 95,56 bodu,. což bylo jeho minimum od října.

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.