Evropské i americké výnosy klesají. Dolar oslabil nad 1,0670 za euro. Koruna ve ztrátě nad 25,25 za euro.

Kdo nám krade miliardy?

Krádeže osobních údajů a další zločiny páchané hackery a organizovanými skupinami stojí světovou ekonomiku ročně asi 450 miliard dolarů. Až 53 procent společností není připravena se kyberkriminalitě bránit. To vyplývá z průzkumu, který byl zveřejněn britskou pojišťovací firmou Hiscox.

Firma Hiscox zorganizovala průzkum, kterého se zúčastnilo tři tisíce firem ve třech zemích, a to v Německu, Velké Británii a Spojených státech. Asi 47 procent firem je připraveno se lidskými a technologickými zdroji bránit proti různým formám online kriminality. Třicet procent z nich bylo ohodnoceno jako „experti“, kteří jsou připraveni se s podobnými problémy vyrovnat.

FinTech na vzestupu, digitální platby loni rekordně rostly

Podle průzkumu byly v roce 2016 ukradeny dvě miliardy dat. Z toho jen ve Spojených státech asi stu milionu Američanů byly odcizeny lékařské záznamy. „Tohle je přímo epidemie kyberkriminality a přesto 53 procent firem v Německu, Spojených státech a Británii na ní není dostatečně připraveno,“ uvedla zpráva Hiscox Cyber Readiness.

Nejvíce připravené na tyto útoky byly americké firmy. Celkem 49 procent z nich bylo klasifikováno jako „expert“ na obranu proti útokům. Nejčastěji hackerům za rok 2016 čelily velké firmy. Z těch, které figurovaly v průzkumu, jich bylo 72 %, a to jen z USA.

Ráj pro nakupující i kyberzločince? Black Friday!

„Jedná se o opakující se proces. Útočníci se navíc pořád zdokonalují. S novými technologiemi, jako jsou cloudová úložiště, se objevují nové hrozby, proto je třeba na ně reagovat,“ uvedl expert Arbor Networks Darren Anstee.

Newsletter