Wall Street končí týden téměř beze změny, sv. Patrik nepomohl


21:23 • 17. března 2017

Tagy: Wall Street, americké akcie

Americké akciové trhy dnes zisky neudržely a týden končí s mírnými ztrátami, kromě technologického indexu Nasdaq, který stagnoval. Na den Svatého Patrika se nedařilo finančnímu a zdravotnickému sektoru. Rostly naopak utility a průmyslový sektor. Za celý týden Wall Street rostla.

Dow Jonesův index akcií 30 předních amerických podniků v závěru klesl o 0,10 procenta na 20 914,62 bodu a širší index S&P 500 oslabil o 0,13 procenta na 2378,25 bodu. Index technologického trhu Nasdaq zakončil dnešek beze změny na úrovni 5901 bodů.

Pro trhy je nejdůležitější trajektorie a intenzita globálního ekonomického růstu, který vypadá celkem dobře, podotkl Bill Stone, hlavní investiční stratég firmy PNC Asset Management.

„Zajímavé je, že před měsícem nikdo nečekal, že trhy v březnu porostou. Na trzích se vš stále vyvíjí dobře,“ řekl Peter Boockvar, hlavní tržní stratég The Lindsey Group. „Stále na trhu v tomto je všechno dobrý způsob.“

Prezident Donald Trump se dnes v Bílém domě setkal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Prohlásil, že řada zemí se ke Spojeným státům v minulosti v obchodních vztazích nechovala férově. „Všechno, co chci, je férovost,“ poznamenal.

Z ekonomiky dne přišla zpráva, že průmysl v únoru stagnoval, když se čekalo zvýšení o 0,2 procenta.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Top zprávy
Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.