Mírná data nezachránila Wall Street před dalším poklesem


22:37 • 4. března 2015

Americké akcie dnes klesly druhý den v řadě. Index S&P 500 odepsal 0,44 % a skončil na 2098,53 bodech, tedy nejníže za poslední dva týdny. Dow Jones Industrial Average klesl o 0,58 % až na 18096,9 bodů a technologický Nasdaq skončil -0,26 % na 4967,14 bodech.

V dnešní seanci se pozornost upírala jednak na Béžovou knihu americké centrální banky, taktéž na data z amerického pracovního trhu a na index nákupních manažerů.

Tvorba amerických pracovních míst v únoru letošního roku sice mírně zaostala, avšak i tak se udržela již šestý měsíc po sobě nad hranicí 200 tisíc. Dnešní data ukázala, že v americkém soukromém sektoru bylo vytvořeno 212 tisíc pracovních míst, přičemž očekáváno bylo 219 tisíc. 

Index nákupních manažerů reflektující podnikatelskou aktivitu ve službách za únor skončil na 56,9 bodech při konsensu na 56,5 bodu.

Fed pak v rámci Béžové knihy vyslal jasnou zprávu, že americká ekonomika i nadále pokračuje v mírném růstu.  Všeobecně rostl spotřebitelský, výrobní a finanční sektor. Naopak díky levné ropě a silnému dolaru, který dnes dosáhl na 11letá maxima na páru s eurem, strádala zemědělská a energetická oblast.

V rámci DJIA měla během dnešní seance nejhorší výkonnost společnost American Express, naopak nejlepší  byla United Health. S&P 500 táhly dolů především telekomunikace, přičemž brzdit se je snažil zdravotnický sektor, který jako jediný vykazoval náznaky růstu.

Většina pozornosti se směřuje na zítřek, kdy proběhne tisková konference Evropské centrální banky a pak na páteční data amerického trhu práce.

Americký trh práce zůstává v dobré kondici. Potvrdí to pátek?

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něho byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Top zprávy
Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.