České akcie čeká pokles. NWR varuje, že bude bez peněz


08:46 • 20. srpna 2015

Tagy: Pegas Nonwovens, Philip Morris ČR, pražská burza, Akcie, výsledky

České akcie budou otevírat poklesem díky propadům na Wall Street i v Asii. Všechny hlavní tituly by se měly obchodovat v záporných hodnotách, banky zřejmě klesnou nejvíce. Pegas a Philip Morris ČR budou pravděpodobně překonávat trh. Pegas bude držet pokračující odkup vlastních akcií a zařazení do indexu MSCI, Philip Morris ČR bude zřejmě obchodovat okolo hodnot 11 tisíc korun po dobrých výsledcích za 1H15 a očekávané vysoké dividendě.

NWR zveřejnila výsledky za druhé čtvrtletí: čistou ztrátu 14,1 milionu eur, provozní 6,3 milionu eur a varování, že při dalším poklesu cen uhlí společnosti v průběhu roku 2016 hrozí až vyčerpání hotovosti.

NWR: Hrozí, že budeme bez peněz, pokud cena uhlí dál klesne

Futures na evropské trhy dnes opět klesají a sice zhruba okolo 0,8 %, futures na americký index S&P500 jsou aktuálně bez výraznějších změn.   

Napsat autorovi RSS

Kariéru začal v brokerské společnosti Zvěřina & Bělohlávek, kde se zaměřoval na přímé obchody, poté nastoupil do IKS Komerční banky na pozici specialisty na zahraniční cenné papíry. Další zkušenosti nabral v ING Barings/Bank, kde se zaměřil na sales pro lokální institucionální klientelu a následně se stal i tvůrcem trhu na nejobchodovanějších akciích na Burze cenných papírů Praha. Po pěti letech přešel do Patria Finance, kde 10 let pracoval jako salesman pro akcie centrální Evropy, jak pro lokální instituce tak i pro londýnské investiční a brokerské domy. Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.