Skončí Babiš u soudu?


16:43 • 10. července 2017

Tagy: odbory, právo, Andrej Babiš, kriminalita, podnikání

Česká společnost se polarizuje, především vlivem účelového jednání některých politiků. Tak to dělali komunisté v době, kdy získávali vládu nad zemí, tak to ze stejných důvodů dělá dnes Andrej Babiš. Podle zákonů ČR je nepřípustné, aby někdo, a především ne vysoký státní úředník, podněcoval nenávist k některé skupině osob či třídě. Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků proto podaly na Andreje Babiše v této věci trestní oznámení.

“Podnikatelské odbory hájí práva a zájmy podnikatelů a živnostníků. Proto jsme nemohli ignorovat jejich dlouhodobé a soustavné pomlouvání Andrejem Babišem. Ten, z pozice ministra financí a místopředsedy vlády cíleně dehonestuje malé podnikatele a živnostníky. Svými výroky vyvolává ve veřejnosti dojem, že podnikatelé a živnostníci jsou zloději a podvodníci, že neplatí daně a okrádají zaměstnance,“ uvedl předseda výboru Podnikatelských odborů Radomil Bábek.

Sociopat u moci? Zle, matičko, zle!

Veřejnosti podle něj pak zcela unikají konsekvence výroků Andreje Babiše. Například to, že účelově využíval vyvolávání nepřátelských nálad vůči podnikatelům a živnostníkům, aby obhájil a prosadil své jinak neobhajitelné projekty elektronické evidence tržeb a kontrolních hlášení.

„Dalším příkladem je zjevná nelogičnost jeho výroků. Když ministr financí tvrdí, že hospodští kradou čtyřikrát, tak to jistě musí mít podloženo mnoha a mnoha konkrétními prokazatelnými příklady. Pak by takové podvodníky a zloděje měla Finanční správa masově stíhat, což se neděje. Namísto toho jen ministr financí fabuluje a pomlouvá,“ upozornil Bábek. 

Podnikatelské odbory, po studiu všech dostupných veřejných vystoupení a výroků Andreje Babiše na adresu malých podnikatelů a živnostníků, došly k přesvědčení, že Andrej Babiš se dopustil trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. 

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.