Aktuálně.cz: Banky si ke kurzu přirážejí i 3 procenta!


14:13 • 25. ledna 2016

Tagy: forex, měny, kurz, koruna, EURCZK, EURUSD, USDCZK, fx

Některé banky si do devizových kurzů, kterými přepočítávají platby kartou v zahraničí, započítávají vyšší „přirážku“ než v minulosti, píše Aktuálně.cz. Na klientech si tak kompenzují pokles příjmů z mezibankovních poplatků od obchodníků, které loni výrazně omezilo nařízení Evropské unie.

Například největší česká banka Česká spořitelna dnes přepočítává eurové transakce klientů kurzem, který je dokonce o 2,45 % odlišný od skutečného kurzu na trhu (měřeno středovým kurzem fixingu ČNB), píše Aktuálně.cz. Místo kurzu 27,02 Kč za euro tak klienti Spořitelny získávají jedno euro za 27,68 korun.

A podle našich informací nejde jen o transakce platebními kartami v zahraničí. Stejný kurzovní lístek aplikují české banky i při menších devizových transakcích. Větší devizové obchody se banky snaží „ošetřit“ prostřednictvím individuálních kurzů. Na ty ale dosáhnou jen větší firmy a ani tak nemají zaručeno, že nabídka bude transparentní a výhodná.

Velké marže, které si účtují tradiční banky, se však mohou stát brzy minulostí. V rámci naší nové aplikace RoklenFx nyní garantujeme marži 0,08 % na všechny obchody od 1 000 eur. Navíc směněné prostředky umíme poslat na jakýkoliv účet nejen v České republice, ale i v dalších více než 200 zemích světa. Poplatek za takovou platbu neúčtujeme žádný. Více informací naleznete v Tiskové zprávě.

Například v okamžiku zveřejnění tohoto článku garantujeme všem klientům RoklenFx nákup eur minimálně za kurz 27,0496 nebo a prodej maximálně za 26,9944. Kurzy se automaticky aktualizují v aplikaci každé 3 sekundy. Garance minimální marže platí všem, bez rozdílu.

Celá platforma RoklenFx je založena na transparentnosti s cílem ukázat, že bankovní služby je možné zajišťovat i jiným než tradičním způsobem, který nabízejí již zaběhlé, velké společnosti. Klient nejprve odsouhlasí nabídnutý kurz měny, musí mít možnost transparentně porovnat nabídku s vývojem na trhu, teprve poté transakci dokončuje. Důvěra a bezpečnost klientů je pro Roklen zásadní záležitostí.

Přes drobné porodní bolesti roste aplikace RoklenFx každým dnem. V budoucnu budeme dále transakce zrychlovat a brzy snížíme i minimální objem směny v online aplikaci. Tím spolu s nabídkou mezinárodní platební karty otevřeme svět mezinárodních finančních transakcí nejen podnikům a podnikatelům, ale ve velkém rozsahu i fyzickým osobám.

Napsat autorovi RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.