Pražská burza dnes posílila o necelé čtvrt procento


17:42 • 29. června 2016

Tagy: BCPP, Moneta Money Bank, Komerční banka, Erste, ČEZ, O2, Stock Spirits

Pražská burza dnes druhý den v řadě umazávala předchozí ztráty. Index PX vzrostl o 0,22 procenta na 808,21 bodu. V plusu byla většina finančních titulů s výjimkou Moneta Money bank. Naopak v červených číslech zakončily obchodování akcie společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů na burzovním webu.

Z finančních institucí si dnes na burze nejlépe vedla Komerční banka. Její akcie zdražily o tři čtvrtě procenta na 894,90 koruny. Polepšily si také cenné papíry rakouské bankovní skupiny Erste, a to o 0,65 procenta na 543,20 koruny. V plusu byla i emise pojišťovny VIG, která posílila o více než půl procenta na 467,50 koruny. Naproti tomu hodnota akcií Moneta Money Bank klesla o 0,35 procenta na 70,25 koruny za kus.

Mimo finanční sektor skončily v červených číslech například emise společností ČEZ nebo O2 Czech Republic. Akcie polostátní energetické firmy ČEZ odepsaly čtvrt procenta na 403 korun. Cenné papíry poskytovatele telekomunikačních služeb O2 zlevnily o 0,87 procenta na 217,40 koruny.

Nejvýraznější nárůst ceny mezi hlavními tituly pražské burzy si dnes připsala likérka Stock. Akcie plzeňského výrobce alkoholických nápojů zdražily o 1,69 procenta na 54 korun.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.