Dolar dále slábne. Atak hodnot z loňského listopadu


08:25 • 28. března 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Trumpovo selhání poslalo dolar k zemi, nejistota trhů pokračuje. Americká měna je nad psychologickou hranici 1,080 EURUSD, což odpovídá nejslabší hodnotě od listopadu 2016. Na eurokoruně zatím klid.

Včerejšek byl z hlediska dat poměrně nudný. Za zmínku stojí jen Ifo index spotřebitelské důvěry v Německu, který dosáhl nejvyššího vrcholu za posledních 6 let. Během března vzrostl na 112,3 bodů, čímž překonal predikci 111,2 bodů. Růstu indexu pomohla především rostoucí globální poptávka po automobilech. Výsledek celkově svědčí o dobrém stavu německé ekonomiky, na kterou nemá politická nejistota ve světě příliš velký dopad.

Doma jsme se včera nedočkali žádných dat. Eurokoruna se i nadále pohybuje kolem 27,02 a ani dnes by neměla přijít žádná změna. Tento měnový pár tedy i dnes vidíme v pásmu 27,02 až 27,04 EURCZK.

Bloomberg: Konec intervencí v květnu, koruna zpevní k 26,10 za euro

Co se týká dnešních statistik z domácí ekonomiky a eurozóny, kalendář je zcela prázdný. V USA se dočkáme pouze spotřebitelské důvěry. V závěru dne pak bude mít projev šéfka Fedu Janet Yellenová.

Dolar během včerejška i nadále oslaboval a pokračoval tak v reakci na zamítnutí hlasování o zrušení Obamacare, což dost možná oddálí trumpovy plány na daňovou reformu. Dolar vůči euru včera oslabil až k 1,089 EURUSD, aktuálně se posunul na 1,085. Vůči koruně oslabil obdobně a momentálně se obchoduje na úrovni 24,88 USDCZK. Dnešní výhled vidíme v rozmezí 1,082 až 1,088 EURUSD a 24,82 až 24,94 USDCZK.

RSS

Trader RoklenPřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

EUR/USD

;

USD/CZK

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.