Pegas postaví výrobní linku ve Znojmě a v JAR nový závod


11:37 • 16. června 2016

Tagy: Pegas Nonwovens, JAR

Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens postaví v Česku novou výrobní linku. Firma tak přehodnotila své plány, původně měla být linka v Egyptě. Nová výrobní linka s kapacitou zhruba 10 tisíc tun ročně bude ve výrobním závodu ve Znojmě-Příměticích. V provozu by měla být začátkem třetího čtvrtletí roku 2017.

Linka bude instalována do nově budovaného skladovacího objektu, kde se už od počátku uvažovalo s možným umístěním výrobních linek typu Compact.

„K rozhodnutí o konečném umístění nové výrobní linky do České republiky nás vedla celá řada důvodů, zejména vývoj produktového portfolia a s tím spojená očekávaná komercializace několika technických projektů, které si vyžádají nutnost instalace speciálních dodatečných technologických zařízení,“ uvedl generální ředitel a člen představenstva společnosti Pegas Nonwovens František Řezáč.

Pegas Nonwovens vyplatí dividendu 1,25 eura

Představenstvo firmy rovněž rozhodlo o založení dceřiné společnosti a zahájení jednání o koupi pozemku pro potenciální výstavbu výrobního závodu v Jihoafrické republice. „Spolu se založením společnosti začínáme podnikat kroky, které povedou ke koupi určeného pozemku, a očekáváme, že formálně bude celý proces koupě pozemku dokončen v průběhu následujících několika měsíců,“ dodal Řezáč.

Znojemskému výrobci netkaných textilií klesl v letošním prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 97 procent na 0,5 milionu eur. ​​​​​​Provozní zisk EBITDA se snížil o 8,1 procenta na 11,6 milionu eur. Výnosy klesly o devět procent na 55,1 milionu eur.

Pegas Nonwovens je součástí mezinárodního holdingu se sídlem v Lucembursku a zaměstnává 570 lidí. Vyrábí netkané textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu, které se využívají nejen pro hygienu, ale i ve stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví. Firma je veřejně obchodovaná na burzách v Praze a ve Varšavě. Mimo ČR působí také v Egyptě.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
PEGAS

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.