Pohled pod pokličku aneb olympijské zlato a balík peněz


23:11 • 10. srpna 2016

Tagy: Olympijské hry, sport

Olympijské hry v Riu jsou v plném proudu. Sportovní klání mají své první medailisty těšící se z cenného kovu na krku. Pravdou je, že někteří z nich vyjma tohoto ocenění obdrží ještě něco navíc. Ano, je to tak. I olympijské hry jsou o penězích.

Katinka Hosszúová a Michael Phelps by mohli zvážit změnu občanství. Známé plavecké legendy z Maďarska a USA by se mohli přestěhovat například do Singapuru. Tento přesun by rozhodně potěšil jejich peněženky, jelikož je to právě tento asijský stát, který vyplácí za zlatou medaili peněžní odměnu o velikosti 753 tisíc dolarů. Pro srovnání, Phelps si za své dosavadní dvě zlaté vydělal „pouhých“ 50 tisíc dolarů.

Kompletní seznam nejvyšší odměn zobrazuje následující grafika z dílny serveru Statista.

Infographic: Some Athletes Are Chasing Huge Gold Medal Bonuses | Statista
You will find more statistics at Statista

Velikost singapurského bonusu je odůvodnitelná. Žádný z tamních sportovců totiž ještě nikdy nezískal zlatou olympijskou medaili. Na druhém místě je pak v žebříčku štědrých zemí Indonésie s 383 tisíci dolary, na třetím Azerbajdžán s 230 tisíci dolary.

Kdo naopak spláče nad výdělkem, jsou Britové. I přesto, že Adam Peaty získal zlato, a to i s novým světovým rekordem za sto metrů prsa, Británie mu za to „maximálně“ poděkuje. Ostrovní země totiž svým sportovcům žádné bonusy nevyplácí.

 

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něho byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.