Japonská centrální banka ukončila režim záporných sazeb a cílení výnosové křivky. Kurz jenu oslabila směrem k 150,00 USDJPY. Dolar se obchoduje pod 1,0900 za euro. Koruna oslabila nad 25,20 za euro.

Vyhánění strašáků ze světa kryptoměn

Jedna z největších doposud poznaných překážek na cestě k rozšiřování blockchainu a adopci kryptoměn je často spojována s problémy týkající se compliance. To se váže na další velkou obavu tohoto odvětví, kterou je bezpečnost, neboť se společnost stále více a více snaží najít způsob, jak ochránit sebe i své zákazníky před možnými risky, nelegálními aktivitami a naplňováním regulačních standardů.

Pár let zpátky byla compliance kryptoměn ve svých počátcích a uvažovalo se o ní jako o možném kroku v procesu podnikání. Dnes, když má tento ekosystém pár let za sebou, je compliance považováno za nutnost následující narůstající poptávku po regulaci těchto technologií. Proto v příštích letech nejspíše zaznamenáme další nárůst potřeby a obliby služeb spojených s compliance a bezpečností, jako je AML a KYC. V budoucnu totiž může rozšiřování těchto služeb pomoci z kryptoměn odstranit nálepku „vysoce riskantní“, a vytvořit tak zabezpečenější, transparentnější a celkově efektivnější finanční systém. Možnosti přicházející s riziky (včetně rizika z neznámého) jsou možná jednou z nejsilnějších sil lákající venture kapitalisty a podnikatele ke kryptoměnám, ačkoli jsou tyto síly považovány za bariéru pro širší adopci.  

Když se pohybujete v odvětví fintechu v tomto rychlém tempu vývoje, můžete zaznamenat, že některé společnosti, obzvláště startupy, často nesplňují všechna pravidla nebo zásady rizikového managementu jednoduše proto, že se nedokážou vypořádat s potřebnou režijní dobou a náklady nebo nezvládají začleňovat nové inovace, jako jsou kryptoměny spojené se zaopatřením svého vlastního bezpečí. Pamatujete si internet v roce 1992? Tak něco podobného se teď děje ve světě kryptoměn. Otázkou je, jak se můžou společnosti a podnikatelé vypořádat s potenciálním rizikem hrozícím jim a jejich zákazníkům.

V systému, ve kterém téměř každý vystupuje alespoň pod pseudonymem, se pohybují uživatelé provádějící transakce na dark webu, kteří se často pokoušejí vložit reklamu svého podnikání na platformy e-Commerce či na digitální trhy a zapomínají, že tyto společnosti mají v tradičním světě řadu právních závazků. V zemích jako Singapur, kde kryptoměny zatím nejsou regulovány, ale vláda plánuje provést v blízké budoucnosti regulační změny, jakákoli asociace s ilegálním podnikáním je naprosto nepřijatelná pro společnosti, které chtějí růst a prosperovat. Ale když zatím nebyl vytvořen preventivní mechanismus, jediným řešením je vylepšování vlastních bezpečnostních prvků a nástrojů.

Singapurská společnost COSS vstoupila na trh v dubnu tohoto roku s extrémně inovativním nápadem, kterým je platforma nabízející všechna možná řešení pro kryptoměny pomáhající s odstraňováním překážek jejich rozšíření nebo bezpečnosti. Společnost věří, že díky této platformě dokáže popohnat kryptoměny k masové adopci během pár let, a to včetně úplných nováčků i online obchodů ochotných přijímat platby v kryptoměnách. Společnost COSS nastavila standardy pro verifikační mechanismy, jako je AML, KYC/KYB a CTF, pro své zákazníky, ať už jednotlivce nebo společnosti. V COSS brzy přišli na to, že výše uvedené problémy musí být řešeny novým efektivním způsobem, aby bylo zajištěno, že protistrany platformy nejsou zapojeny do nekalého nebo potenciálně riskantního chování. Po méně než pěti měsících beta provozu tak společnost odmítla více než 12 % (39 společností z 300 přihlášených) podniků, které se jevily jako ilegální.

Aby COSS vylepšila své zabezpečení, přinese zákazníkům zcela novou úroveň transparentnosti, compliance a komerční adaptability, a to s pomocí Coinfirm blockchainu AML & platformy compliance. Pro větší zabezpečení, transparentnost a důvěru zařadí Coinfirm do systému COSS i screening peněženky a kontrolu transakcí. Například, pokud bude u uživatele zjištěna platební transakce za nelegální službu nebo bude uživatel součástí jiných nekalých aktivit, jako je praní špinavých peněz nebo ransomware, COSS bude moci určit potenciální risk a rozhodnout, zda bude danému uživateli povolen přístup k jeho elektronické peněžence, tudíž jestli jeho transakce na coss.io bude přijata, nebo ne.

Zakladatel COSS Rune Evensen uvedl: „Oblast zabezpečení, bezpečí a transparentnosti jsou pro nás zde v coss.io nejvyšší prioritou. Coinfirm blockchain AML & Compliance Platform a jejich široké zkušenosti a vedoucí pozice v tomto oboru přidává extra vrstvu zabezpečení. Jsme velmi rádi, že je nám k dispozici jejich pomoc, neboť s jejich asistencí se může rozvíjející společnost, jako je COSS, stát bezpečným místem pro obchod a spolupráci.“

COSS zařadí platformu od Coinfirm s vylepšenou AML funkcí do své multifunkční Crypto One-Stop Solution platformy jako třetí stranu API. Základní využití COSS platformy spočívá v tom, že již slouží jako základ pro mnoho funkcí. V méně než pěti měsících provozu COSS získalo všestrannou komunitu uživatelů, kteří si díky této platformě přišli k naprosto jedinečné uživatelské zkušenosti. A to díky službám jako je elektronická peněženka, výměna měny, žebříčky pozic na trhu a nástroje e-commerce (platební brána, POS-systém, digitální trh, seznam obchodníků).

COSS má v současné době v provozu ICO, aby dokončila další fáze vývoje spojené s novými funkcemi a zapojením třetích stran, jako jsou B2B & P2P platby, crowdfunding, služba chytrých kontraktů, služby spojené s ICO, předplacené karty, fakturace v kryptoměnách a několik DAO funkcí. Po skončení provozu ICO představí společnost vylepšený AML mechanismus a screening peněženky na své Crypto One-stop Solution platformě.   

 „Jsme opravdu unešení pokrokem týmu COSS a věříme, že jejich spolupráce s Coinfirm dokáže nastavit nové standardy v oblasti podnikání spojeným s kryptoměnami. Je evidentní, že má Evensen a jeho tým velkou vizi týkající se vnesení kryptoměn do komerčního a masového trhu,“ řekl Pawel Kuskowski, CEO společnosti Coinfirm.

Newsletter