„Zpět do budoucnosti“. Jak to bylo s Elonem a Teslou?


10:05 • 19. listopadu 2017

Tagy: Tesla, Musk, energetika, Lithium

Automobilka Tesla je fenomén. Elektromobily s dokonalým designem se už staly ikonou. Firma ale neměla vždy na růžích ustláno, začátky byly těžké. Server Visual Capitalist v infografice od Global Energy Metals zachytil historii automobilky, která se do veřejného povědomí dostala poprvé v roce 2008. Právě tehdy začala s výrobou svého prvního sportovního elektromobilu Tesla Roadster.

Elon Musk – vizionář, zakladatel a současný šéf automobilky Tesla – by Vám před více než deseti lety jen těžko mohl říct, jak bude firma vypadat v roce 2017. Zažil období nekontrolovaného propouštění, výplaty byly kryté kreditními kartami a Tesla byla na pokraji bankrotu.

Tesla v mnohem větší ztrátě, než se čekalo. Musk stále optimistou

Tesla byla založena v červenci 2003 Martinem Eberhardem a Marcem Tarpenningem. V roce 2004 se připojili další investoři. Mezi nimiž byl už také Elon Musk, který do firmy investoval 7,5 milionu dolarů z vlastních zdrojů a později další desítky milionů.

A Musk přišel s novinkami, ve čtvrtek představil další generaci automobilu Tesla Roadster. Ten se tak stal zatím nejrychlejším sériově vyráběným automobilem na světě a zrychlení z nuly na 100km/h zvládne za pouhých 1,9 vteřiny. Druhou novinkou, kterou vizionář Musk odhalil, byl očekávaný elektrický kamion Tesla Semi.

 

Courtesy of: Visual Capitalist

 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.