Vláda bez ANO je utopie a premiérem bude Babiš. Říká kdo?


12:30 • 22. října 2017

Tagy: ČR, volby, Sněmovna, Fortuna, ANO, Andrej Babiš, vláda

Bookmakeři se dost často trefují. Jsou takovým pomyslným lakmusovým papírem. A jak to vidí ve Fortuně? O křesle premiéra podle nich nemůže uvažovat nikdo jiný než předseda vítězného hnutí Andrej Babiš (1,02:1). Toho „ohrožuje“ maximálně jeho stranický kolega Martin Stropnický (10:1), jehož lze vnímat jako alternativní variantu pro případ, že by ANO při vyjednávání muselo učinit zásadní ústupek.

„Ze včerejších povolebních debat a prohlášení zástupců jednotlivých stran by člověk snadno získal dojem, že sestavení vlády bude něčím naprosto neproveditelným. Spolehnout se můžeme na to, že v návaznosti na dřívější hradní deklarace dostane první pověření k sestavení vlády předseda ANO Babiš a že vláda bez ANO je prakticky neproveditelná. Jak rychle to bude trvat záleží na ochotě ANO k ústupkům a zásadovosti všech ostatních,“ míní hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Vedle hnutí ANO dávají bookmakeři největší šance na účast v příští vládní koalici s důvěrou parlamentu ČSSD (1,8:1) a také KDU-ČSL (1,8:1), tedy platformě současného formátu, která by v nové sněmovně posbírala 103 mandátů.

Stejnou většinu by ANO poskládalo s ODS, jejíž koaliční angažmá také nelze vyloučit (1,8:1). Že by vstřícná gesta Tomia Okamury vedla ke vstupu SPD do vlády bookmakeři neočekávají (10:1) a podobně to vidí také v případě KSČM (10:1), TOP 09 (10:1) nebo STAN (6:1).

Sečteno 100 procent. Chcete vědět, jak dopadly volby v ČR?

 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.