Exšéf ČNB Singer bude hlavním ekonomem Generali CEE Holding

,
AKTUALIZOVÁNO 12:05 10:50 • 16. ledna 2017

Tagy: Miroslav Singer, pojištění, personální, Generali, Česká pojišťovna

AKTUALIZOVÁNO – Bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer bude hlavním ekonomem pojišťovací skupiny Generali CEE Holding a také členem dozorčí rady České pojišťovny. Serveru Roklen24 to řekl mluvčí Generali CEE Holding Josef Hlinka.

„Při očekávání mnoha regulatorních změn vidíme jasně potřebu posílit náš dialog s regulátory a zákonodárci. Jsem přesvědčen, že Miroslav bude v této oblasti pro naši skupinu velkým přínosem a díky jeho zkušenostem a podpoře bude Generali i nadále v rámci Střední a východní Evropy prosperovat, a to v souladu s naším cílem zaujímat přední pozici v kvalitě poskytovaných služeb a budovat výjimečný vztah s našimi zákazníky,“ uvedl generální ředitel Generali CEE Holdingu Luciano Cirina.

Singer před působením v ČNB pracoval mimo jiné v Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR a v Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studie UK (CERGE-EI). Byl hlavním ekonomem Expandia Finance, poté ředitelem Investiční společnosti Expandia a ředitelem společnosti Expandia Holding. Pak nastoupil do PricewaterhouseCoopers ČR, kde se specializoval na projekty zlepšující výkonnost podniků, restrukturalizace a transakce s problémovými aktivy.

Byl rovněž členem dozorčí rady či představenstva společností Česká pojišťovna, Expandia Finance, Expandia Banka, Expandia Holding a Chemofond a průmyslových firem Jitona, Vigona a Vlnap. Byl členem redakční rady časopisu Finance a úvěr a Business Central Europe.

Skupina Generali patří mezi přední světové pojišťovny s předepsaným pojistným 74 miliard euro v roce 2015. Ve více než 60 zemích světa zaměstnává 76 tisíc odborníků. Skupina zaujímá vedoucí postavení na trzích západní Evropy. Stále významnější pozici získává v Asii a také v regionu střední a východní Evropy. Skupina působí v 10 zemích regionu střední a východní Evropy prostřednictvím holdingové společnosti Generali CEE Holding a je jedním z předních poskytovatelů pojištění v regionu.

Vizitka bývalého guvernéra ČNB Miroslava Singera
Datum a místo narození: 14. května 1968, Praha
Vzdělání: v roce 1991 absolvoval Vysokou školu ekonomickou, obor matematické metody v ekonomii, v roce 1995 doktorandské studium na Pittsburské univerzitě.
Praxe: od roku 1993 pracoval jako výzkumník a přednášející, později jako zástupce ředitele pro výzkum v Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR a v Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studie UK (CERGE-EI). Od roku 1995 byl hlavním ekonomem Expandia Finance, v letech 1998 až 1999 zastával funkci ředitele Investiční společnosti Expandia a v období 2000 až 2001 byl ředitelem holdingu Expandia. Od roku 2001 působil jako ředitel skupiny služeb podnikům společnosti PricewaterhouseCoopers ČR. V únoru 2005 se stal členem bankovní rady ČNB a zároveň i jejím viceguvernérem (sekce regulace a analýz finančního trhu, sekce licenčních a sankčních řízení, sekce dohledu nad finančním trhem). V červnu 2010 ho prezident Václav Klaus jmenoval do funkce guvernéra ČNB (s platností od 1. července 2010). Druhý šestiletý mandát v bankovní radě ČNB, po kterém nemohl být již znovu jmenován, mu skončil loni v červnu. Poté nesměl půl roku nastoupit do privátního finančního či bankovního sektoru.
Ostatní:
- Během své kariéry působil ve statutárních orgánech řady firem (mimo jiné Česká pojišťovna, Chemofond, Jitona, Vigona, Vlnap). Působil také jako vysokoškolský učitel, ať už na Vysoké škole ekonomické nebo v Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studie UK. Byl také členem redakční rady časopisů Finance a úvěr a Business Central Europe. Publikoval řadu článků v denním i odborném tisku.
- Ve funkci guvernéra ČNB na sebe přitáhl nejvíce pozornosti kvůli zásahu centrální banky proti silné koruně. ČNB se rozhodla zahájit devizové intervence 7. listopadu 2013, kurz české měny klesl z úrovně 25,50 koruny za euro na 27 korun za euro, kde se pohybuje i v současnosti. Zásah ČNB vyvolal vlnu kritiky, a to jak od části ekonomů, tak od politiků, mezi nimi i od prezidenta Miloše Zemana. Banka přesto od svého rozhodnutí neustoupila, nejnověji se hovoří o tom, že by intervence měly skončit v polovině roku 2017.
- Získal ocenění Guvernér centrální banky ve střední a východní Evropě pro rok 2013, kterou uděluje časopis Emerging Markets a dále ocenění Guvernér centrální banky v Evropě pro rok 2014 od měsíčníku The Banker.

 Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.