Opatrný začátek. Wall Street nervózně přešlapuje na místě


21:00 • 13. března 2017

Tagy: Wall Street, americké akcie, Akcie

Americké akcie zahájily nový týden opatrně. Smíšené a především nepříliš velké výkyvy jsou důkazem rostoucí nervozity ohledně středečního zasedání Fedu, který by dle očekávání měl zvýšit své úrokové sazby.

„Hlavní proměnné, které budeme ve středu sledovat, je komentář a použitá rétorika,“ řekl pro server CNBC Tom Wright, šéf akciového oddělené v JMP Securities. „Pokud by zvolený jazyk naznačoval mnohem agresivnější politiku, než na jakou jsme od Fedu zvyklí, výkyvy trhů by mohly být značné.“

Aktuální odhady podle Bloombergu stále pracují se 100% pravděpodobností zvýšení sazeb o 25 bazických bodů do pásma 0,75 % až 1 %.

Ještě předtím máme však před sebou dvě obchodní seance, z toho jedna před chvíli skončila. Jak? Index Dow Jones klesl o -0,1 % až na 20 881,48 bodů. S&P 500 je výše o +0,04 %, což odpovídá 2373,47 bodům. Nasdaq rostl, a to o +0,24 %. Zavírací cena se tak zastavila na 5875,78 bodech.

Jednotlivé segmenty se vyvíjely následovně:

 Nejlepší výkon         

  1. Suroviny +0,3 %
  2. Utility +0,23 %
  3. Spotřebitelské zboží nezbytné +0,67 %

Nejslabší výkon

  1. Zdravotnictví -0,15 %
  2. Spotřebitelské zboží nezbytné -0,13 %
  3. Průmysl -0,09 %

Ropa se i nadále obchoduje na 3měsíčních minimech. Brent lehce vzrostl o -0,02 % až na 51,38 USD/barel, WTI pak klesla o -0,16 %, což odpovídá 48,41 USD/barel. Hlavním motorem rudých čísel jsou stále rostoucí americké zásoby černé komodity.

Dolar během dne oslaboval, ovšem nakonec se mu podařilo ztráty umazat, což odpovídá úrovni kolem 1,065 EURUSD.

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něho byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Top zprávy
Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.