Goldmani: Na akcie na tři měsíce zapomeňte


10:39 • 2. srpna 2016

Tagy: Goldman Sachs, Akcie

Stratégové investiční banky Goldman Sachs snížili své hodnocení pro světové akcie v tříměsíčním horizontu na podvažovat („underweight“). Vycházejí přitom z drahých ocenění a slabého růstu zisků, napsal server MarketWatch.

Zaměření banky na to, jak investoři vnímají akcie a další riziková aktiva, důvěru také zrovna neinspiruje, uvedli analytici Goldmanů Christian Mueller-Glissman, Ian Wright a Peter Oppenheimer.

„Naše indikátory k ochotě riskovat jsou blízko neutrálních úrovní a její pozitivní intenzita vybledla, což naznačuje, že pozice bude mít menší podporu a budeme potřebovat lepší makroekonomické fundamenty nebo podněty, aby se chuť riskovat zvýšila,“ uvedli analytici s tím, že tržní očekávání jsou už teď holubičí a obrat nějakou dobu potrvá.

Stratégové ale ručník do ringu tak úplně neházejí. V horizontu nadcházejících 12 měsíců vrací hodnocení světových akcií na neutrální. A také navrhují kupovat klesající tituly.

Goldmani snížili své doporučení pro světové akcie ve 12měsíčním horizontu na neutrální z nadvažovat („overweight“) už v květnu. Tehdy uvedli, že je čas zaměřit se víc na komodity.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.