Snap v prvním čtvrtletí zklamal. Akcie reagovaly výrazným propadem


22:49 • 10. května 2017

Tagy: Snap, Snapchat, výsledková sezóna, Wall Street

Americká technologická firma Snap, která provozuje populární sociální síť Snapchat, v prvních třech měsících, kdy byla veřejně obchodována, skončila za očekáváním. Tržby, jejichž většinu obstarává reklama Snapchatu a minoritní část pak jiné produkty, skončily za očekáváním analytiků. Ti odhadovali tržby na konečných 158 milionů dolarů, Snap však zaznamenal o 8 milionů nižší. Ztráta na jednu akcii byla 2,31 dolaru, když trh očekával pouze 19 centů. Akcie firmy tak v aftermarketu reagovaly na výsledky prudkým poklesem o 18 procent.

To bylo důsledkem zejména velké ztráty, kterou společnost ohlásila. Byla zapříčiněna především finanční kompenzací akcionářům po IPO a v prvním čtvrtletí se tak vyšplhala na 2,2 miliardy dolarů.

Za očekáváním původních predikcí zůstal i počet nových uživatelů sítě Snapchat. V prvním čtvrtletí reportovala tržby na jednoho uživatele 0,90 dolaru, což potvrdilo odhad analytiků Thomson Reuters. Firma se po vstupu na akciovou burzu snažila investorům naznačit, že růst uživatelů pro ni není důležitý, ale jak na tento fakt tak na fakt vysoké ztráty v prvním čtvrtletí přesto zareagoval negativně.

Firma Evana Spiegela přesto zažívá za poslední rok raketový vzestup, který ale analytici před výsledky ještě nadhodnotili. Firma totiž stále roste nezadržitelným tempem. Oproti minulému roku jí vzrostly tržby o 286 procent, počet uživatelů vzrostl o 36 procent a tržba na uživatele taktéž meziročně rostla, a to o 181 procent. Analytici dotázání agenturou Thomson Reuters ale očekávají, že do konce roku 2018 zůstane firma ve ztrátě na akcii.

Americké akcový trh se dnes vyvíjel smíšeně. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, klesl o 0,16 procenta a obchodování uzavřel na 20.941,51 bodu. Širší index S&P 500 stoupl o 0,11 procenta na 2399,54 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite přidával 0,14 procenta na rekordních 6129,14 bodu. Zásluhu na tom mají zejména akcie společnosti Nvidia, které zpevnily o 17,83 procenta díky lepším než očekávaným výsledkům v prvním čtvrtletí.

RSS

Student navazujícího magisterského studia Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Jeho oborem je hospodářská správa a hospodářské a politické dějiny 20. století. Zajímá se o ekonomii, finanční trhy a politiku.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.