Reuters: VW se v USA dohodl na urovnání za 4,3 miliardy dolarů


18:52 • 11. ledna 2017

Německý automobilový koncern Volkswagen se dohodl s americkou vládou, že zaplatí 4,3 miliardy dolarů (zhruba 110 miliard Kč) za urovnání civilního a trestního vyšetřování jeho emisního skandálu. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Americké úřady by měly dohodu oficiálně představit ještě dnes. Volkswagen o podobě návrhu dohody o urovnání informoval již v úterý večer.

Dohoda podle Reuters nemá vliv na pokračující vyšetřování individuálních pochybení současných a bývalých zaměstnanců Volkswagenu v emisní aféře. V pondělí prokuratura USA kvůli skandálu obvinila druhého zaměstnance automobilky. Dnes by podle zdrojů mohly být obviněny další osoby.

Americká ministryně spravedlnosti Loretta Lynchová a šéfka americké Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) Gina McCarthyová budou o postupu v emisním skandálu Volkswagenu informovat na tiskové konferenci, která začne v 19:30 SEČ.

EPA předloni v září Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovým motorem instaloval software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Volkswagen následně přiznal, že tento software po celém světě instaloval do zhruba 11 milionů naftových aut. Skandál se týká i zhruba 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

RSS


Přejít na diskusi

Top zprávy
Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.