Čtvrtý útok v Německu od pátku: nožem ve vlaku, bez zranění


11:12 • 25. července 2016

Tagy: Německo, Terorismus, imigranti

Německo, kde po sérii útoků panuje stísněná atmosféra, o víkendu vystrašil agresivní mladík, který ve vlaku na severu země ohrožoval cestující nožem. Podle policie byl opilý a psychicky rozrušený, skončil proto na psychiatrii, napsal dnes na svém webu deník Rheinische Post. Při činu nebyl nikdo zraněn.

Incident se stal ve vlaku mezi Hamburkem a Brémami v noci na neděli. Dvaadvacetiletý muž, o jehož původu se média nezmiňují, se během kontroly jízdních dokladů choval agresivně, proto ho průvodčí uzamkl v uzavřeném oddíle. Ve stanici v městečku Sottrum se mu však podařilo utéct a proniknout do sousedního vagonu, kde vytáhl menší kuchyňský nůž, se kterým hrozil cestujícím. Jistou mladou ženu se pokusil bodnout do krku, druhou pak do zad.

Ze soupravy útočník utekl v další stanici, na nástupišti ještě nožem ohrožoval několik dalších lidí. Přivolaná policie po něm následně marně pátrala, o několik hodin později se ale sám policistům přihlásil. Při výslechu vypověděl, že cestujícím skutečně vyhrožoval, ublížit jim ale nechtěl.

Německo v uplynulém týdnu čelilo několika útokům. V pondělí ve vlaku v Bavorsku napadl 17letý Afghánec cestující, pět jich zranil. Při zásahu ho policie zastřelila. V pátek v Mnichově 18letý mladík íránského původu zastřelil devět lidí a několik dalších zranil, nakonec spáchal sebevraždu. Další útok se odehrál v neděli v jihoněmeckém Reutlingenu, kde syrský žadatel o azyl zabil ženu a pět lidí zranil. O několik hodin později jiný Syřan, kterému Německu odmítlo udělit azyl, odpálil v bavorském Ansbachu nálož. Při explozi zahynul, 12 lidí utrpělo zranění.

V Mnichově vraždil jediný útočník, 18letý mladík íránského původu

Syrský žadatel o azyl v Německu zabil mačetou ženu, dva zranil

Motiv Syřana, který útočil v Reutlingenu, německá policie nezná

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.