Alza.cz: Tesla Model 3 se nám líbí, neplní ale představu o prodeji v 21. století


14:05 • 27. června 2017

Tagy: Alza, Tesla Motors, Tesla, Musk

Během pondělí jsme Vám přinesli první část rozhovoru se zástupci největšího českého e-shopu Alza.cz, který byl zaměřen na možnost platby v bitcoinech. Druhá část je zaměřena na absolutní novinku, kterou je online prodej elektromobilů značky Tesla. Proč se Alza vrhla právě na vozy, za kterými stojí podnikatel Elon Musk? Jaký problém je s očekávaným Modelem 3? Exkluzivně pro Roklen24 odpovídal Jaromír Řánek, Business Development Director Alza.cz.

Společnost Alza se postarala o celkem slušný mediální rozruch, když oznámila, že na jejím e-shopu bude možné zakoupit elektromobily značky Tesla. Co stojí za tímto krokem? Šlo o popud ze strany zákazníků, nebo jste vsadili na „divokou kartu“?

Díky své čisté technologii se těchto vozů netýkají zákazy vjezdu do center velkoměst a jejich provoz je výrazně levnější než u běžných automobilů. Snadné je také dobíjení – až 98 % nabíjení probíhá doma z běžné zásuvky. A také chceme, aby pořízení elektromobilu bylo stejně jednoduché jako nákup mobilního telefonu.

Alza aktuálně nabízí dva modely značky Tesla, a to Model S ve verzi 75D a SUV Model X ve verzi 100D. Plánujete do budoucna tento seznam rozšířit? Asi nejvíce se v tomto směru hovoří o Modelu 3, který má automobilka „vypustit“ na trh už letos v červenci. Jaká by byla jeho případná cena, pokud vezmeme v potaz, že v základní verzi se má prodávat za 35 tisíc dolarů?         

Model 3 bychom rádi zařadili, nicméně je všeobecně známo, že jeho dostupnost v počátečních měsících prodeje zdaleka nepokryje celosvětovou poptávku. Na vůz se bude čekat z počátku mnoho měsíců, a to není v souladu s naší představou o prodeji v 21. století. 

A co další produkty značky Tesla? Dočkáme se na e-shopu Alza.cz například i domácí baterie Powerwall?

 Ano, i to je logickým krokem.

Můžete prozradit, kolik objednávek automobilů Tesla jste obdrželi v prvních dnech? Už byly nějaké vozy doručeny novým majitelům, jak sami říkáte do druhého dne?

Nějaké objednávky do systému již propadly, zákazníky navoláváme.

E-shop Alza.cz nabízí možnost vrácení zboží do dvou měsíců bez nutnosti udání důvodu. Počítáme správně, když řekneme, že to samé platí i pro vozy Tesla – řekněme, pokud by si někdo chtěl na dva měsíce vyzkoušet, jaké to je řídit auto se známým „Téčkem“?

V případě koupě motorového vozidla právě s ohledem na specifika takovéto transakce dochází k uzavření smlouvy přímo při předání vozidla. Zákazník si jej on-line de facto jen objedná. Lhůta pro odstoupení (14 dní) se neuplatní, neboť k uzavření smlouvy v tomto případě nedochází distančním způsobem.

 

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření. Externě přednáší na vysoké škole CEVRO Institut.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.