Švejkování televizní: Nejsou to volby o „Gentlemana roku“!

V první televizní debatě s Hillary Clintonovou působil Donald Trump nepříliš přesvědčivě a také nepříliš připraveně. Napjatou a komplikovanou předvolební situací to nijak nepohnulo. Nezávislí komentátoři debatu probírají ze všech stran a spekulují, zda se jednalo o Trumpovo podcenění přípravy v kombinaci s politickou nezkušeností, nebo o urputnou snahu potlačit jakékoliv známky agresivity a působit mírumilovně v reakci na zuřivé útoky mainstreamových médií. Z tohoto úhlu pohledu byl zcela jistě úspěšný.

Jeho vystoupení působilo chvílemi defenzívně, a z nějakého důvodu neotevřel ani jedno ze žhavých clintonovských témat: Benghází, Clinton Foundation, nelegální server ve sklepě, celá léta volně přístupný všem tajným službám… Zahodil dokonce i přímou nahrávku na smeč, kdy ho zmalovaná Clintonová obvinila z urážení žen. Prý z ohledu na city Chelsea Clintonové. Chelsea Clintonové je 36 let a o svém otci zcela jistě už něco slyšela, ale jako ukázka Donaldova jemnocitu to bylo působivé.

Pro pořádek: Donald Trump žádné „ženy“ neurážel, urazil ženskou jedinou, Rosie O´Donnelovou, hubatou feministku a televizní celebritu, se kterou mají osobní spory už delší dobu. A o jedné modelce za vrcholem prohlásil nezdvořile, že je „chubby“, boubelatá. Ano, chová se občas jako hulvát – ale není to válečný zločinec. Nejsou to volby o „Gentlemana roku“!

 

 

Moderátor Lester Holt, který měl debatu moderovat, nakonec nepřekvapivě kopal za Clintonovou. Jeho otázky na Trumpa byly promyšlené a agresivní, zatímco jeho protivnici nechal hovořit, jak se jí zlíbilo. Dokonce se neváhal uchýlit ke lži, když tvrdil, že Trump podporoval invazi do Iráku. Fox News následně odvysílala zmíněný rozhovor, ve kterém Trump sice váhá, ale invazi nepodpoří. Clintonové, která jako senátorka pro invazi hlasovala, se ovšem nezeptal vůbec.

Její vystoupení by mohlo být působivé, kdyby se nejednalo o pečlivě nacvičené a nazkoušené představení. Představa, že by podobně měla být schopna vystupovat denně několik hodin, nikoho ani nenapadla – média prostě hodnotí „show“. Zajímavá je informace, že Clintonová kromě televizních debat zrušila veškerý další program s její osobní účastí, a to až do voleb. Zbytek kampaně je evidentně na bedrech médií a jejího z větší části již imunního týmu.

FBI není podle opakovaných vyjádření svého ředitele Jamese Comeyho schopna dát dohromady korespondenci bývalé ministryně zahraničí USA Hillary Clintonové, která by měla být ze zákona vedena pouze a jedině na oficiálních vládních serverech. Korespondenci vedla ze svého soukromého nelegálního a nezabezpečeného serveru, který měli s Billem ve sklepě. Je fascinující, že se v amerických médiích nikdo neptá, jak je možné, že takováto absurdní a nebezpečná praxe byla celá léta akceptována, a to i bezpečnostními složkami. Média a pravděpodobně ani FBI se také kupodivu nezabývají otázkou, jak se utajené informace ze zabezpečeného vládního systému dostaly „ven“. Prezident Obama, který dále usilovně pracuje na své historické „legacy“, tedy odkazu či dědictví, nejprve veřejně popřel, že by o serveru vůbec věděl, načež na nás vykoukly jeho vlastní e-maily, adresované Hillary na její privátní adresu. Pod pseudonymem…

Přes 33 tisíc e-mailů označených za osobní, které Clintonová odmítla odevzdat, její advokáti (bez bezpečnostní prověrky) vymazali speciálním programem BleachBit. My bychom tady nechtěli nikomu radit, ale dočetli jsme se, že se kompletní složky korespondence této dámy i jejího neprověřeného poradce Sidneyho Blumenthala povalují na Deep Webu.

Bývalý novinář Sidney Blumenthal neprošel bezpečnostní prověrkou Bílého Domu, ačkoliv od roku 1997 působil jako poradce prezidenta Billa Clintona a posléze také jeho ženy v kampani v roce 2008, působil také jako jeden z hlavních aktérů a podněcovatelů „arabského jara“ a byl velkým zastáncem svržení Kaddáfího. V roce 2009 byl zaměstnán v Clinton Foundation, v roce 2013 pro ni pracoval „na smlouvu“, a v Libyi měl/neměl obchodní zájmy. Sám je veřejně popřel, nicméně 270 otázek během jeho výslechu FBI se týkalo této tematiky.

 

 

CIA měla tajnou základnu v Benghází , jejíž pracovníci byli v pravidelných měsíčních intervalech kontrolně vyslýcháni na polygrafu, aby se jejich vedení ujistilo, že nekomunikovali ani s tiskem, ani s kongresem, který má teoreticky kontrolní funkci. To je velmi neobvyklé, „normální“ interval je 3-4 roky. Agenti byli pod velkým a zcela bezprecedentním tlakem a byli zastrašováni i s rodinami, aby celá „mise“ zůstala pod pokličkou. „Mise“ zcela evidentně souvisí se vznikem IS a dodávkami zbraní.

Třicet pět Američanů bylo z Benghází evakuováno hned ráno po útocích, dvacet z nich byli zaměstnanci CIA, stejně jako dva ze zavražděných, Tyrone Woods and Glen Doherty.

CNN toto v roce 2013 zdokumentovala a odvysílala – a dnes je z nich poslušný propagandistický pudlík, kterým si globalisté vrtí podle libosti… Hillary Clintonová rodinám zabitých Američanů bezostyšně a chladnokrevně lhala o videu, které nikdo nikdy neviděl a které prý útok „zavinilo“, a bezpečnostní poradkyně Baraka Obamy Susan Riceová proběhla téhož dne s touto lživou zprávou hned pěti televizními stanicemi. Dnes z vlastní korespondence Hillary Clintonové Chelsea z téhož rána víme, že si byla dobře vědoma toho, že to byla lež.

Zajímavé je svědectví bývalého diplomata Raymonda Maxwella (Úřad pro blízkovýchodní záležitosti, součást Úřadu vlády Clintonové), který měl na starosti sběr korespondence a dokumentace, vztahující se k tragédii v Benghází. Ten se doslechl o víkendové operaci v Úřadu vlády, a přestože nebyl pozván (ačkoliv byl šéfem), v neděli se do sklepa oddělení Departmentu of State dostavil. Našel nejbližší spolupracovníky Clintonové, Cheryl Millsovou a Jakea Sullivana (bývalého poradce Billa Clintona) spolu s vedoucím úřadu, který byl jeho vlastním podřízeným, jak „třídí“ materiály a korespondenci týkající se Benghází. Cheryl Mills mu řekla, že vybírají vše, co by mohlo na někoho z úřadu nebo ze sedmého patra (úřad Clintonové) vrhnout „špatné světlo“.

Maxwell, jež o tom nebyl vůbec informován, se třídění odmítl účastnit a později byl disciplinárně potrestán jako obětní beránek spolu se třemi dalšími spolupracovníky. Dnes pracuje v knihovně Americké Univerzity ve Washingtonu (středy a soboty) a píše si blog raymmaxx, na kterém publikuje své politické básně. Přestože se nám úspěšně dařilo se politické poezii vyhýbat celá desetiletí (skončili jsme u Majakovského), dovolujeme si čtenářům představit malou ukázku z doby, kdy byl Maxwell „odejit“ ( na překlad si netroufáme):

“Invitation”: “The Queen’s Henchmen / request the pleasure of your company / at a Lynching — / to be held / at 23rd and C Streets NW [State Dept. building] / on Tuesday, December 18, 2012 / just past sunset. / Dress: Formal, Masks and Hoods — / the four being lynched / must never know the identities/ of their executioners, or what/ whose sin required their sacrifice./ A blood sacrifice — / to divert the hounds- / to appease the gods — / to cleanse our filth and /satisfy our guilty consciences…”

 

State Department prokazatelně likvidoval příslušnou korespondenci i poté, co si ji oficiálně vyžádal kongres.

Hillary Clintonová má dvacetkrát více korporátních dárců než Donald Trump, a to jak z demokratického tábora, tak z tábora republikánského. Agentura Bloomberg to z nějakého důvodu vydává za úspěch. Clintonová prozatím utratila v kampani (bez TV spotů) zhruba 22 milionů dolarů, zatímco Trump pět milionů. Demokraté, pokud na to přijde řeč, to opět vydávají za úspěch.

Monsanto Protection Act, který v podstatě vyjímá Monsanto (dnes Bayer AG) na rok z kontroly ministerstva zemědělství a chrání tuto miliardovou společnost před soudními spory, byl podepsán Obamou ve stínu Brexitu 10. července 2016. Návrh zákona byl předložen senátorem Bluntem, který od Monsanta obdržel 64 250 dolarů mezi lety 2008 až 2012. Senátor Blunt je největším příjemcem z fondů Monsanta z řad republikánů.

Toto sdělení nám také naznačuje, že demokraty Monsanto platí víc.

Newsletter