Akcie „tabáku“ na novém maximu


17:38 • 3. září 2015

Tagy: pražská burza, ČEZ, Pegas Nonwovens, index PX, Komerční banka

Pražská burza dnes společně s evropskými trhy rostla. Index PX připsal bezmála 1 %, přičemž většina titulů těžila z rally na světových trzích. Tahounem dne byl Philip Morris, který si připsal 3,6 % a dostal se tak na své letošní maximum. Titul se těší zájmu investorů, po svých nedávno zveřejněných výborných hospodářských výsledcích za první pololetí. Většina analytiků zvýšila své cílové ceny a očekává růst dividendy za letošní rok na úroveň 1000 Kč. Titul tak nabízí aktuálně nejzajímavější dividendový výnos na tuzemském trhu.

 

Oba domácí bankovní tituly si připsaly kolem 1 %, KB se dnes marně pokoušela prorazit hranici 5500 Kč a po více jak 10% rally ze svého dna z minulého měsíce se její růstový potenciál jeví jako momentálně vyčerpán. V příštích dnech očekáváme korekci tohoto růstu. ČEZ dnes osciloval kolem 550 Kč a byl bez většího zájmu investorů. Celkový objem dnes dosáhl podprůměrných 470 milionů Kč.

Akcie Pegasu, které byly v úvodu týdne zařazeny do prestižního indexu MSCI, dnes zpevnily na 895 korun. Společnost uvedla, že v období od 27. srpna do 2. září odkoupila z trhu zpět celkem 46.337 kusů při průměrné ceně 902 korun na akcii.

Napsat autorovi RSS

Jeho hlavním zaměřením je proprietary trading, market making. Má dlouholeté zkušenosti s obchodováním cenných papírů, akciových derivátů a FX. Od roku 1995 je držitelem makléřské licence MF ČR. V minulosti působil jako vedoucí oddělení Equity Sales and Trading ve společnosti Patria Finance a CAIB Securities, předních akciových obchodníků s cennými papíry. Je členem burzovního výboru pro burzovní obchody BCPP. Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
ČEZ

;

PEGAS

;

PX

;

KB

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.