Dolar neúprosně jede. Dnes čekáme inflaci a ECB


07:22 • 9. března 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

EURCZK pokračuje beze změny na úrovni 27,02. Dolar vůči koruně posílil a momentálně se obchoduje za 25,65 USDCZK. Vůči euru pak zpevnil až na 1,053 EURUSD. Podpořila ho data z amerického trhu práce. Doma nás dnes čeká únorová inflace .

Včerejší den přinesl nová data ohledně nezaměstnanosti v České republice. Volných pracovních míst je nejvíce od roku 2008, konkrétně 143 098. Množství uchazečů o zaměstnání se snížilo o 2,4 % na celkových 380 208. Na jedno pracovní místo tedy připadá 2,7 uchazečů. Nejlépe je na tom s nezaměstnaností i nadále Praha, kde nezaměstnanost dosahuje 3,3 %. Naopak nejhůře je na tom Ústecký kraj, kde je nezaměstnanost 7,8 %.

Práce je dost, lidé chybí. Volných pracovních míst je nejvíce od 2008

Na měnovém páru EURCZK nečekáme ani dnes volatilitu a měl by se držet v pásmu 27,02 až 27,04 EURCZK.

Dnešek bude nabitý důležitými daty. V domácí ekonomice budou zveřejněny výsledky obchodní bilance za 4Q 2016 a index spotřebitelských cen. Právě výsledek inflace bude klíčový z hlediska odhadovaného ukončení intervencí ČNB, která se v tomto směru řídí právě robustním vývojem tempa růstu cen. Odhad skupiny Roklen dosahuje za únor 2,4 %.

Jak ČNB bojovala se spekulanty? V lednu rekord 391 miliard korun

ECB bude odpoledne rozhodovat o úrokových sazbách, které jsou součástí její měnové politiky, a v USA budou zveřejněny nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti, kde predikce počítá s 239 tisíci. V pátek tento výsledek doplní ještě Non-farm Payrolls.

Dolar v průběhu včerejšího dne posiloval o více jak 0,3 %. Podpořily ho výsledky nově zaměstnaných v USA, vyjma zemědělství. Nově bylo za minulý měsíc zaměstnáno 298 tisíc lidí, zatímco predikce pročítaly se 190 tisíci. Tento údaj poskytuje první pohled na stav americké zaměstnanosti, respektive nezaměstnanosti, a jeho včerejší výsledek vede k pozitivnímu očekávání ohledně dnešních a pátečních dat.

Měnový pár EURUSD dnes očekáváme v rozmezí 1,050 až 1,056. Vůči koruně vidíme dolar v rozmezí 25,60 až 25,70 USDCZK.

RSS

Trader RoklenPřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

EUR/USD

;

USD/CZK

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.