Slovenský Mr. KEBAB přichází na český trh


19:00 • 24. července 2017

Na český trh vstupuje oficiálně nová franchisová síť v rychlém občerstvení Mr. KEBAB pocházející ze Slovenska. Svým zákazníkům nabídne sortiment rychlého občerstvení zahrnující kebab na více způsobů, ale také například různé varianty kuřecích, sýrových, bramborových, a hlavně zeleninových pochoutek. První provozovny v České republice budou otevřeny v září v Kladně v OC Central, v listopadu pak v Českých Budějovicích v OC IGY. O rozšíření konceptu na český trh se stará společnost Czech Retail Franchising s.r.o.

Franchisový koncept Mr. KEBAB vznikl na Slovensku v roce 2005, kdy byla otevřena první pobočka v Košicích. Autorem nápadu a zakladatelem je podnikatel Ľubor Lelovits, který si kebab oblíbil na svých cestách po zahraničí zejména pro jeho dostupnost a rychlou přípravu. Základem pro úspěšné podnikání bylo vytvořit kvalitní produkt, dobře znějící jméno a odpovídající korporátní identitu. Při zakládání první pobočky byl kladen důraz také na architektonické rozvržení tak, aby bylo snadno aplikovatelné také pro další provozy v interiéru i exteriéru. Po letech vývoje a testování následovalo otevření dalších poboček v Košicích a Žilině. Nyní se objeví první pobočky v České republice, a to v Kladně a Českých Budějovicích. Tím to ale teprve začíná.

„Budoucí rok plánujeme v Česku otevřít další tři nebo čtyři pobočky a do pěti let bychom chtěli otevřít minimálně 15 franšíz po celé republice,“ prozrazuje plány Ľubor Lelovits, výkonný ředitel mezinárodního franchisového systému rychlého občerstvení Mr. KEBAB.

Fastfoodovou síť Mr. KEBAB bude v České republice pod masterfranchisovou licencí provozovat společnost Czech Retail Franchising sro. Petra Kutíka a Ondřeje Šlechty, kteří již spolupracují se sítí ovocných barů Fruitisimo nebo v minulosti s prodejcem sportovního náčiní Sportisimo.

„Myslím si, že úspěch našeho konceptu spočívá v díře na trhu. V době, kdy jsme Mr. KEBAB zakládali totiž nebyla rozšířená žádná franchisová síť na bázi kebabu u nás ani ve světě. Nechtěl jsem celé dny a noci strávit řešením každodenních problémů jednotlivých poboček, proto jsem se rozhodl právě pro franchising a už od začátku podle toho podnikání uzpůsobil,“ říká Ľubor Lelovits, výkonný ředitel mezinárodního franchisového systému rychlého občerstvení Mr. KEBAB.

Rozšířit působnost chce síť také v mateřském Slovensku. Podle slov ředitele Lelovitse je rozpracováno více měst a některá obchodní centra, jednání zatím probíhají, budují se prostory. „Máme smluvní franšízanty, nemohu být zatím konkrétní, ale tento a příští rok bychom chtěli otevřít alespoň 3 nové provozovny na Slovensku,“ říká Ľubor Lelovits. 

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.