Evropské akcie padají, futures amerických rostou. Výnosy rostou na obou stranách Atlanitku, Dolar po krátkém zpevnění k 1,600 za euro obrátil do ztráty. Koruna v zisku pod 25,30 za euro.

Co letos (třeba také) číst?

V roce 2016 bude podle Adama Granta debutovat několik zajímavých knižních titulů, samozřejmě v angličtině. Jsou to knihy jak z oblasti technologie či psychologie nebo z oblasti leadershipu a podnikání. Které jsou podle něj ty nejzajímavější?

  1. TED Talks od Chrise Andersona (3. května)

Kurátor TED konferencí napsal velmi zasvěcenou knihu o řečnictví, ale nejen to. Kniha podává skvělý a hluboký pohled na to, jak komunikovat.

  1. Grit od Angely Duckworth (3. května)

Tato kniha ukazuje na to, jak soustředěná vytrvalost může porazit talent. Toto bystré a poutavé čtení překypuje radami pro manažery, trenéry, učitele a rodiče. Kniha je o kultivaci a trvalé vášni, ne o tom, jak mučit své děti tak, aby domů přinesli trofeje.

  1. The Sleep Revolution od Arianny Huffington (5. duben)

V knize se snoubí nejnovější vědecké poznatky s osobní cestou autorky, kde vysvětluje transformační vliv spánku na každý aspekt našeho života, jak lépe usnout atp. Pokud v současnosti extrémně pracujete a hledáte způsoby, jak eliminovat potřebu spánku, vyhledejte knihu okamžitě, jak to bude možné.

 

Není to jen o tom, o čem to vypadá, že to je. Může za příjmovou nerovnost nespoutaný kapitalismus? Zamyšlení Lukáše Kovandy

Posted by Roklen24 on Monday, 28 December 2015

  1. The Third Wave od Steva Case (5. duben)

Podnikatel, který byl spoluzakladatelem AOL, přivedl internet do našich domovů, a dokázala přesvědčit společníky své obchodní fúze, aby sdíleli jeho vizi o tom, jak technologie změní naše životy a jak se dostat na špici.

  1. Under New Management od Davida Burkuse (15. březen)

Provokativní, daty řízená „studie“ o tom, že by lídři měli dát zákazníky na druhé místo, zavřít otevřené kanceláře a zbavit se hodnocení výkonu. A když už jsme u toho, navrhuje také to, abychom se místo učení se z příběhů o jedné šťastné společnosti podívali na důkazy.

  1. What Works od Iris Bohnetové (8. březen)

Víme hodně o bariérách v rovnosti mezi muži a ženami. Daleko méně však víme o tom, jak je mohou různé organizace překonat. Behaviorální ekonomka čerpá z hluboké studny výzkumů, pomocí kterých vysvětluje, jak navrhnout pracoviště, které poskytuje rovné příležitosti mužům i ženám.

 

Newsletter