Photon Energy má poradce pro výběr investorů pro další australské projekty


11:38 • 20. července 2017

Photon Energy vybrala renomovanou australskou poradenskou společnost Pottinger jako poradce pro získání kapitálu pro projekty solárních elektráren v Austrálii o celkové kapacitě 1 GW.

Projekty, které Photon Energy v Austrálii vyvíjí, obsahují nedávno prezentovanou elektrárnu v Gunning s výkonem 316 MW a další velké projekty s celkovou kapacitou 700 MW. Austrálie je v současné době jednou z nejžádanějších destinací pro investice do velkých solárních elektráren, a to díky kombinaci vysokých cen elektřiny, zelených certifikátů a vysokému slunečnímu osvitu.  Photon Energy očekává, že ukončí kolo financování v posledním čtvrtletí letošního roku.

„Pottinger má dlouholeté zkušenosti v oblasti financování energetické infrastruktury a jsme přesvědčeni, že jsou správným partnerem pro výběr finančních partnerů pro naši projektovou pipeline o velikosti 1 GW. Těšíme se na spolupráci a na to, že díky ní naše projekty optimálně zhodnotíme,“ komentuje spolupráci Michael Gartner, spoluzakladatel Photon Energy a vedoucí australské divize.

„Pověření společnosti Pottinger posílí naši pozici jako jeden z předních developerů velkých solárních projektů v Austrálii. Vzhledem k ekonomice fotovoltaiky v Austrálii a trvale klesajícím investičním nákladům se naše projektová pipeline může rychle stát naším nejcennějším aktivem,“ říká Georg Hotar, CEO společnosti Photon Energy NV.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Top zprávy
Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.