Euru pomohla slovní „intervence“ Angely Merkelové


08:27 • 23. května 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Včerejší den byl z hlediska dat poměrně chudý. Doma ani v eurozóně žádná zveřejněna nebyla. Koruna se otřepala z oslabení v minulém týdnu a držela se kolem hranice 26,50 EURCZK. Aktuálně je tento měnový pár na úrovni 26,51 koruny za euro a dnes ho vidíme v pásmu 26,43 až 26,53 EURCZK.

Úterý už nějaká data přinese. Konkrétně PMI výrobní sektoru a služeb v eurozóně a USA. Následně se ještě v USA dočkáme prodeje nových domů.

Dolar pokračuje v oslabování i začátkem nového týdne. Včera prolomil hranici 23,60 a aktuálně se nachází na 23,60 USDCZK. Oslabil i vůči euru o dalších 0,30 % a momentálně se nachází na 1,1231 EURUSD. Tento vývoj byl z hlediska absence dat ovlivněn především německou kancléřkou Angelou Merkelovou, která při debatě se studenty berlínské střední školy řekla, že euro je podle ní slabé, a to vinou politiky ECB. Tento výrok okamžitě vyvolal spekulace o možných tlacích na její zpřísnění, což společnou měnu podpořilo jak na dolaru, tak i koruny.

Dolar nakonec nenakopl ani včerejší odpolední výsledek tzv. The Chicago Fed National Activity Indexu (CFNAI), který zahrnuje 85 ekonomických indikátorů. V dubnu indikátor vzrostl o 0,49 bodu oproti 0,7 bodu v březnu.

Dnes vidíme dolar v rozmezí 23,57 až 23,63 USDCZK a 1,1227 až 1,1235 EURUSD.

RSS

Trader RoklenPřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

EUR/USD

;

USD/CZK

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.