Člověk je jako akcie. Investujte do sebe


07:25 • 13. března 2017

Tagy: management, Apple, Berkshire Hathaway

Před deseti lety nabídl Steve Jobs práci Sue Deckerové ve studiu Pixar. Její odpověď byla: „Ne.“ Vzápětí však nastoupila přímo do představenstva Pixaru. Předtím pracovala jako šéfka Yahoo, z kterého kvůli úpadku odešla. Co doporučuje žena, kterou chtěli ve firmě Steve Jobs i Warren Buffett?

Zkušená manažerka Sue Deckerová je jedna z mála lidí, kterým jsou nejlepší americké firmy schopny nabídnout naprosto nadstandardní podmínky. Kromě práce pro Steva Jobse v Pixaru a Warrena Buffetta v Berkshire Hathaway pracovala v dalších předních amerických společnostech. Z největších lze jmenovat její působení v představenstvu technologického Intelu či maloobchodního řetězce Costco. Ve svém rozhovoru pro CNBC uvedla, jaké jsou klíče cesty na vrchol.

Nejdůležitějším faktorem podle Deckerové je trpělivost a investice do vlastního lidského kapitálu. Než se stanete velmi dobrým v určité činnosti, může to zabrat i deset let. Během tohoto období je třeba se soustředit na své silné stránky a nacházet dobré učební metody, které nás posunou dále.

Miliardář Elon Musk – co stojí za jeho úspěchem?

„Přemýšlejte nad tím, jak si otevřít co nejvíce možností a jak rozvinout svoje dovednosti. Od vašich dvaceti do čtyřiceti let je ta správná doba, kdy se můžete v něčem stát opravdu dobří,“ uvedla Sue Deckerová. „Jak moc vám platí v prvním zaměstnaní je irelevantní z hlediska dlouhodobé hodnoty, kterou vytvoříte,“ dodala.

Behaviorální finance: Jak se investoři (ne)učí ze svých chyb

Nejlepší zkušeností z těchto firem je pracování po boku osobností jako jsou Warren Buffett a Steve Jobs. Deckerová tvrdí, že firmy jsou nejspěšnější, když dokážou správně odrážet vlastnosti jejich majitelů. Steve Jobs měl mysl vynikajícího řemeslníka a to se odráželo na propracovanosti produktů, které jeho firmy tvořily.

Se všemi těmito zkušenostmi se Deckerová rozhodla založit svoji vlastní firmu v oblasti sociálních medií. Možná právě tohle je recept s jakými zkušenostmi založit vlastní firmu.

RSS

Student navazujícího magisterského studia Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Jeho oborem je hospodářská správa a hospodářské a politické dějiny 20. století. Zajímá se o ekonomii, finanční trhy a politiku.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
Apple

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.