Wall Street končí kolem nuly, dolar nejsilnější za sedm měsíců


22:16 • 21. října 2016

Tagy: Wall Street, americké akcie, výsledková sezóna

Americké akciové trhy v závěru týdne a uprostřed slibně rozjeté výsledkové sezony uzavřely smíšeně, zisky dnes zaznamenal pouze technologický index Nasdaq. Dolar je nejsilnější za sedm měsíců.

Celkově lze říci, že vidíme jisté obavy o dolar, o ceny ropy a o volby, ale podle mě to bude mít krátké trvání. Z větší části se trhu stále daří době,“ podotkl Robert Pavlik, hlavní stratég Boston Wealth Private.

Dow Jonesův index akcií třiceti předních amerických podniků oslabil o 0,09 procenta na 18 145,71 bodu. Širší index S&P 500 ztratil 0,01 procenta na 2141,16 bodu. Index technologického trhu Nasdaq naopak uzavřel se ziskem 0,30 procenta na 5257,40 bodu.

Fakt, že dolar míří vzhůru je problém, dodal Randy Frederick z firmy Charles Schwab. Očekává, že dolar se bude pohybovat výše, aby mohl být preventivním krokem před prosincovým zasedáním Fedu, kdy se čeká, že centrální bankéři zvýší sazby. Podle Anny Rathburnové z CBIZ Retirement Plan Services americká měna posiluje v reakci na čtvrteční poznámky šéfa ECB Maria Draghiho. Očekávání trhu, že Fed zvýší v prosinci sazby byly podle CME Group více než 60 procent.

Draghi: Náhlé ukončení QE je nepravděpodobné

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.