Photon Energy v Austrálii vyvíjí projekt na solární elektrárnu o výkonu 316 MW


08:17 • 4. července 2017

Mezinárodní fotovoltaická společnost s českými kořeny Photon Energy  (PEN) oznámila, že v Austrálii vyvíjí projekt na solární elektrárnu o výkonu 316 MW. V dnešní době by se jednalo o jednu z největších solárních elektráren nejen v Austrálii. Elektrárna by stála na pozemku o velikosti 590 hektarů. V současné době probíhá administrativní proces o výstavbu a připojení do sítě. Výstavba by mohla začít v roce 2019.

Projekt o velikosti 316 MW se nachází nedaleko města Gunning ve státě Nový Jižní Wales. Vývoj projektu provádí dceřiná společnost Photon Energy Generation Australia Pty. Ltd. V současné době probíhá administrativní proces u samosprávy státu Nový Jižní Wales i proces připojení s operátorem distribuční soustavy Transgrid o studii a designu rozvodny k připojení na 300 kV síť provozovanou právě společností Transgrid.

„Projekt v Gunning je zdaleka největší fotovoltaický projekt, který vyvíjíme. Chceme tímto a jinými projekty solárních elektráren přispět k tomu, aby Austrálie dosáhla svých ambiciózních cílů v oblasti obnovitelných zdrojů energie,“ komentuje ředitel Photon Energy Australia Michael Gartner. Photon Energy v současné době také pracuje na přípravě dvou dalších velkých elektráren v Austrálii s celkovou kapacitou okolo 42 MW.

„S tímto projektem o velikosti 300 MW výrazně posilujeme naši pozici na trhu velkých fotovoltaických projektů v Austrálii. Dokazujeme, že jsme schopni vybírat správné lokality pro výstavbu velkých elektráren na tomto kontinentu. Jsme připraveni hrát důležitou roli na australské cestě k čistší energetice,“ říká Georg Hotar, generální ředitel Photon Energy NV.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Top zprávy
Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.