Hájek & Frayer: Velice dobrá investice? Blíž, než si myslíte


12:11 • 2. října 2017

Tagy: Akcie, investice, Erste, Komerční banka

V okruhu mých sledovaných titulů je MONETA, pojišťovna VIG, Erste už ale pokrývají kolegové ze Société Générale. Naši klienti obchodují mnohem více zahraniční akcie než ty domácí. V rozhovoru s portfolio manažerem Erste Asset Management Jánem Hájkem to říká akciový analytik Komerční banky Miroslav Frayer. 

„Nejlepší je skloubit jednu činnost a mít z toho dva výsledky. Jeden odevzdávám zaměstnavateli a ten druhý je pro mě samotného, “ uvedl Frayer.

„Na jedné straně máme akciové analytiky, na druhé ekonomy. Občas se mezi nimi hledá cesta, jak to propojit, aby to fungovalo. Co si vzít z toho, když je zveřejněné nějaké číslo, co to bude znamenat pro akciové trhy,“ dodal Frayer.

Není žádná objektivní metoda, jak akcie posuzovat, každý má cit pro něco jiného, dodává Ján Hájek. Jak se stát akciovým analytikem a co práce obnáší? I na to se Ján Hájek v rozhovoru zeptal. Obou odborníků se pak můžete v listopadu ptát i vy, a to na 4. České investiční konferenci.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Napsat autorovi RSS

Zástupkyně šéfredaktora Roklen24 dokončující magisterské studium na Národohospodářské fakultě VŠE. V rámci své práce se účastnila desítek odborných byznysových českých i zahraničních konferencí jako např. FinTechového Finovate v Londýně, vídeňských Pioneers či cest do Bruselu. V rámci studia pak strávila semestr na Ozyegin University v Istanbulu, také se účastnila Letních akademií Mises Institutu.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.