Burzu dnes táhly dolů finanční tituly a akcie operátora O2


17:44 • 13. července 2016

Tagy: BCPP, pražská burza, index PX, O2, CETV, ČEZ

Pražská burza dnes po dvou dnech růstu zpomalila. Index PX klesl o 0,14 procenta na 826,17 bodu. Kromě většiny finančních titulů se na poklesu podepsaly akcie operátora O2. Opačným směrem na index působily například akcie společnosti ČEZ či mediální skupiny CME. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Cenné papíry telekomunikační společnosti O2 Czech republic dnes odepsaly 2,44 procenta a dostaly se tak na úroveň 200 korun za akcii. To představuje jejich nejnižší závěrečnou cenu od konce loňského srpna.

Z finančních titulů se nejhlouběji do červených čísel podívaly akcie rakouské pojišťovny VIG, které odepsaly skoro dvě procenta na 460 korun. V minusu, a to o 1,7 procenta, byl i bankovní dům Moneta Money Bank. Emise rakouské Erste Bank oslabila o 0,71 procenta na 556 korun za akcii. Jedinou bankou, jejíž cenné papíry dnes posílily,byla Komerční banka. Hodnota jejích akcií vzrostla o 1,13 procenta na 902 korun.

Mezi ziskové tituly se dnes zařadila také energetická společnost ČEZ. Její akcie posílily skoro o procento na 441,30 koruny. Dařilo se i cenným papírům mediální skupiny CME, které zdražily o necelá dvě procenta na 53,50 koruny.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.