Nový historický vrchol Wall Street! Pak růst IBM a propad akcií Netflix


22:47 • 18. července 2016

Tagy: Wall Street, americké akcie, USA, Netflix, IBM, Bank of America, výsledky

Americké akcie zahájily nový týden růstem a to na nová historická maxima v sérii sedmi růstu po sedm obchodních dní za sebou. Dařilo se především finančnímu a technologickému sektoru. Důvody?

Podporou byly výsledky banky Bank of America, které jsou předvojem pro úterní výsledky Goldman Sachs. Technologie pak oživila zpráva o převzetí britského výrobce čipů ARM japonskou bankou Softbank.

Bank of America hodila rukavici Goldmanům

V závěru obchodování index Dow Jones stoupl o 16,5 bodu, tedy 0,09 procenta, na 18.533,05 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 posílil o 5,15 bodu, neboli 0,24 procenta, na 2166,89 bodu. Index technologického trhu Nasdaq vzrostl o 26,19 bodu, čili 0,52 procenta, na 5055,78 bodu.

Japonská Softbank oznámila, že koupí britskou čipovou firmu ARM Holdings za 32 miliard dolarů a nehodlá se nijak vzrušovat brexitem nebo vývojem britské libry. Akcie ARM obchodované v USA vystřelily o 45 procent a nakonec stouply o dvě pětiny hodnoty a k ziskům přivedly celý subsektor polovodičů na Wall Street.

Po závěru Wall Street přišly další hospodářské výsledky firem a v reakci na ně prudký propad akcií Netflix a naopak růst gigantu IBM.

Celkové příjmy IBM klesly ve druhém čtvrtletí o 2,8 procenta. Růst v divizích cloud a mobilních počítačových služeb překonal pokles tradičních aktivit. Snížil se i zisk, uvedla IBM v dnešním prohlášení. Příjmy klesly na 20,24 miliardy USD z loňských srovnatelných 20,81 miliardy USD. Zisk se snížil na 2,5 miliardy USD z 3,45 miliardy USD. Pro trhy je ale důležité, že zisk na akcii 2,95 dolaru předstihl očekávání 2,89 dolaru a akcie tak odpovídají v prodlouženém americkém obchodování růstem o více jak 2 procenta.

Za propadem akcií Netflix stojí především mnohem nižší přírůstem předplatitelů služby, než bylo trhy očekáváno. Konkrétně :  160 tisíc v USA a 1,52 milionu celosvětově při očekávání celkem 2,46 milionu. Ač tržby vzrostly z 1,48 na 1,97 miliardy dolarů, trhem bylo očekáváno přes 2,1 miliardy dolarů. Akcie proto odpověděly poklesem o více než 15 procent.

Zisku 9 centů na akcii proti očekávání 10 centů pak ve čtvrtletí vydělala Yahoo. Tržby meziročně vzrostly na 1,31 z 1,24 miliardy dolarů, trhem očekáváno bylo 1,08 miliardy dolarů.

Kalendář US za 2Q! Goldmani vidí předražené akcie i dluhopisy

Turecko se vedle poklesu tureckých akcií a nejprve stabilizace, později ale nových ztrát turecké liry, projevilo v ochladnutí zájmu investorů o japonský jen. Investoři začali rušit sázky na bezpečné investice vyvolané zprávou o pokusu o vojenský puč v Turecku. Jen je také pod tlakem kvůli zprávám, že se jedná o možnosti, že by japonská centrální banka přímo financovala růst vládních výdajů. K americkému dolaru jen ztratil zhruba 1,5 procenta, k euru o desetinu procenta více. Euro naopak o zhruba 0,3 procenta posílilo k dolaru.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na finanční trhy, bankovnictví a hospodářskou politiku. Specializoval se na analýzu dat z ekonomiky finančními trhy. Při studiích nejprve spoluutvářel zpravodajství z finančních trhů v rámci Hospodářských novin. Několik let vedl public relations a propagaci v oblasti vládní podpory tuzemského exportu. Následně zodpovídal za Business Development v přední tuzemské poradenské skupině. Věnoval se vlastním projektům v oblasti PR. Pět let se podílel na chodu a rozvoji investičního portálu Patria.cz, kde zodpovídal zejména za zpravodajství z finančních trhů. Od května roku 2014 se podílí na startu finanční skupiny Roklen Fin. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
Netflix

;

IBM

;

Bank of America

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.