Střílí si hedgeové fondy z investorů?


16:44 • 16. března 2017

Tagy: hedgeové fondy, výnos, trh, investice

Deutsche Bank odhalila výsledky svého každoročního šetření o stavu hedgeových fondů. Z odpovědí respondentů vyplývá, že skutečné výnosy investorů se v minulém roce ani zdaleka nepřiblížily těm očekávaným. Stejně jako v předchozích dvou letech. Bylo tomu tak vždycky?

Ještě v roce 2013 vkládali investoři své peníze do hedgeových fondů při průměrném cílovém výnosu 9,2 %. A dostali ještě víc, než čekali, a to 9,3 %. Jenže potom se situace začala obracet. V roce 2014 očekávali investoři 8,1 %, ale dostali 5,3 %. V roce 2015 už byl průměrný cílový výnos 7,5 %, ale investoři vydělali jen 3 %. A minulý rok byl hodně podobný – při očekávání výnosu 7,2 % dostali investoři znovu pouze 3 %.

Navzdory této situaci Deutsche Bank očekává, že investoři hedgeové fondy neopustí. „Myslíme si, že v roce 2017 budou toky stagnovat, řekl Business Insideru Marlin Naidoo z Deutsche Bank. V průzkumu banky dokonce 31 % dotazovaných odpovědělo, že ještě hodlají zvýšit částku, kterou investují do hedgeových fondů, většina (52 %) pak svou alokaci neplánuje změnit.

RSS

Je absolventkou Národohospodářské fakulty a Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se o behaviorální ekonomii a finance.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.