Vlna výprodejů na akciích v Praze srazila Erste a VIG


16:50 • 12. srpna 2015

Tagy: index PX, pražská burza, Akcie, Erste, VIG, ČEZ, Pegas Nonwovens, Philip Morris ČR

Podle ranního předpokladu se dnes ztráty pražské burze nevyhnuly a index PX uzavřel slabší o 1,44 %. Oproti poklesům německého indexu DAX nebo francouzského CAC, které se dnes zřítily o více než 3 %, je toto slabý odvar.

Největší poklesy jsme na pražské burze registrovali u akcií rakouských titulů banky ERSTE a pojišťovny VIG. Oba tituly ztratily více než 2,5 % a zavíraly na denních minimech. ČEZ se k propadlíkům zdatně přidával a díky závěrečnému prodejnímu tlaku se propadl o 2,64 % a uzavřel pod 570 korunami.

Naopak se dařilo defenzivním titulům s vysokým dividendovým výnosem. Akcie Philip Morris ČR si tak připsaly 0,37 % a O2 poskočily dokonce o 3,34 % a uzavřely na denním maximu 150 korun.

Opět se kvůli pokračujícímu zpětnému odkupu dařilo akciím PEGAS, který přidal 0,34 % a obchoduje se blízko svých historických maxim. Objemy obchodů se dostaly na normál, dnes se zobchodovalo na trhu akcií za celkově 620 miliónů korun.

Okolní trhy jsou také pod tlakem, index WIG20 aktuálně ztrácí zhruba 1 % a maďarský index BUX -0,63 %.

Napsat autorovi RSS

Kariéru začal v brokerské společnosti Zvěřina & Bělohlávek, kde se zaměřoval na přímé obchody, poté nastoupil do IKS Komerční banky na pozici specialisty na zahraniční cenné papíry. Další zkušenosti nabral v ING Barings/Bank, kde se zaměřil na sales pro lokální institucionální klientelu a následně se stal i tvůrcem trhu na nejobchodovanějších akciích na Burze cenných papírů Praha. Po pěti letech přešel do Patria Finance, kde 10 let pracoval jako salesman pro akcie centrální Evropy, jak pro lokální instituce tak i pro londýnské investiční a brokerské domy. Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.