Facebook, energetika, komodity. Americké akcie na rekordu

, ,
22:23 • 21. listopadu 2016

Tagy: Wall Street, americké akcie, Facebook

Akcie ve Spojených státech dnes uzavřely na novém rekordu. Trhy podpořily zisky energetických společností, producentů komodit a technologických firem v čele s akciemi sociální sítě Facebook. Index volatility či také strachu VIX klesl o bezmála 4 procenta.

Index Dow Jones stoupl o 88,76 bodu, tedy 0,47 procenta, na 18.956,69 bodu. Širší index Standard & Poor‘s posílil o 16,28 bodu, čili 0,75 procenta, na 2198,18 bodu. Index technologického trhu Nasdaq vzrostl o 47,35 bodu, neboli 0,89 procenta, na 5368,86 bodu.

Americké indexy posilují od amerických prezidentských voleb 8. listopadu. Investoři kupují hlavně akcie bank, zdravotnických a dalších společností, které by měly těžit z očekávané politiky nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Index energetických společností stoupl o více než dvě procenta na nejvyšší hodnotu za 16 měsíců. Přispěl k tomu růst cen ropy o téměř čtyři procenta v naději, že ropný kartel OPEC se příští týden dohodne na omezení těžby. Index producentů surovin vzrostl o jedno procento.

Technologický index od voleb klesl o 0,4 procenta, dnes však posílil, hlavně díky akciím Facebooku. Ten rostl v reakci na oznámení, že firma odkoupí vlastní akcie za šest miliard USD. Náladu v technologickém sektoru zlepšila také řada zpráv o fúzích a akvizicích.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zdePřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.