Muskova SpaceX vyšle příští rok posádku kolem Měsíce


07:00 • 28. února 2017

Tagy: Musk, vesmír, Tesla, Inovace

Bude to poprvé za posledních 45 let, kdy se lidé znovu podívají do hlubokého vesmíru. A bude to „rychleji a dále“ než kdykoli předtím, uvádí tisková zpráva americké technologické společnosti působící v aerokosmickém průmyslu, kterou vede slavný vizionář Elon Musk. SpaceX oznámila, že v roce 2018 vyšle dvě osoby na cestu kolem Měsíce.

Dva zákazníci SpaceX, kteří podle Muskových slov na svou soukromou misi poskytli nemalé finanční záruky, mají k Měsíci zamířit v lodi jménem Dragon 2, a to koncem příštího roku. Loď bude speciálně upravena tak, aby umožňovala komunikaci v hlubokém vesmíru. Cesta by měla trvat zhruba týden.

Loď s dvěma pasažéry bude poháněná raketou SpaceX Falcon Heavy, která poprvé vystartuje již nadcházející léto. Ta má být schopna na dráhu kolem Měsíce vynést až 16 tun nákladu. Dva bohatí odvážlivci již také brzy začnou s odborným školením a fyzickými tréninky, jejich jména však Musk podle dohody prozradit nemůže.

Vedle této soukromé mise je v plánu také obdobná mise s posádkou NASA, která by mohla proběhnout i dříve. „NASA má vždy nejvyšší prioritu,“ citoval server CNBC Elona Muska, „Takže pokud se NASA rozhodne, že první misí tohoto druhu bude mise NASA, pak samozřejmě bude mít přednost.“

RSS

Je absolventkou Národohospodářské fakulty a Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se o behaviorální ekonomii a finance.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.