Draghi: Ekonomickou situaci Evropy vyřeší inovace


08:05 • 14. března 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Měnový pár EURCZK pokračuje i dnes bez výrazných změn a obchoduje se na úrovni 27,01. USDCZK se nyní obchoduje na úrovni 25,37. Šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi chce řešit slabý růst produktivity v eurozóně pomocí inovací.

Ani dnes se nedočkáme žádných důležitých dat v domácí ekonomice. Měnový pár EURCZK by se tak i nadále měl držet v pásmu 27,02-27,04.

Benda (ČNB): Češi padělají hlavně tisícovky, Italové mince

Žádný zvrat nepřinesl ani včerejší projev šéfa ECB Maria Draghiho. Ten na Konferenci na podporu inovací a podnikání v eurozóně, pořádanou ECB a MIT laboratoří ve Frankfurtu uvedl, že prioritou eurozóny je řešit slabý růst produktivity. Konstatoval, že ke zvýšení produktivity nestačí pouze inovace, ale důležité je také podporovat a usnadnit šíření těchto inovací a nových technologií.

Dnes se v eurozóně dočkáme dat z průmyslové produkce, kde predikce počítá s růstem 0,9 % meziročně a 1,3 % meziměsíčně. V USA bude zveřejněn index cen výrobců, tzv. PPI. Predikce počítá s meziměsíčním růstem o 0,2 %.

Dolar vůči euru drží i nadále zelenou a obchoduje se momentálně na 1,0637 EURUSD. Dnes tento měnový pár vidíme v pásmu 1, 060 až 1, 070 EURUSD. Vůči koruně by se měl dolar držet v pásmu 25,29 – 25,45 USDCZK.

RB: Letos vsaďte na riziková aktiva, korekci využijme k nákupům

RSS

Trader RoklenPřejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
EUR/USD

;

EUR/CZK

;

EUR/USD

;

USD/CZK

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.