Trhy napříč světem padají, v Praze NWR až -42 %, ČEZ -3,5 %


16:38 • 3. května 2016

Tagy: index PX, ČEZ, Erste, Komerční banka, NWR, Wall Street, Evropa

Nejsilnější emise a před středečními výsledky za první čtvrtletí obě banky tlačí pražskou burzu směrem dolů. Index PX odepisuje 1,5 procenta pod tíhou 3,5% poklesu akcií ČEZ, 1,7% poklesu Komerční banky a 1,5% ústupu v případě Erste. Vůbec nejprudším číselným propadem a to až o 42 % ale procházejí akcie NWR, majitele černouhelné společnosti OKD. Ta dnes oficiálně podala sama na sebe návrh na insolvenci.

OKD podala sama na sebe insolvenční návrh

Z hlavních evropských indexů nejvýraznějším 1,8% poklesem prochází německý DAX, kolem 1,5 procenta odepisují francouzské a 0,8% britské akcie. Výprodej se nevyhýbá ani Wall Street, kde dopadá nejvýrazněji na technologický trh Nasdaq a širší index amerických akcií S&P 500, které vidíme klesat o 1,2 procenta. Přes procento ukrajuje také úzký index amerických bluechips Dow Jones.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na finanční trhy, bankovnictví a hospodářskou politiku. Specializoval se na analýzu dat z ekonomiky finančními trhy. Při studiích nejprve spoluutvářel zpravodajství z finančních trhů v rámci Hospodářských novin. Několik let vedl public relations a propagaci v oblasti vládní podpory tuzemského exportu. Následně zodpovídal za Business Development v přední tuzemské poradenské skupině. Věnoval se vlastním projektům v oblasti PR. Pět let se podílel na chodu a rozvoji investičního portálu Patria.cz, kde zodpovídal zejména za zpravodajství z finančních trhů. Od května roku 2014 se podílí na startu finanční skupiny Roklen Fin. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.